Placebo - "Try Better Next Time"

Placebo z kolejną zapowiedzią nowej płyty


11 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Zespół Placebo podzielił się kolejnym utworem pochodzącym z nadchodzącego albumu – Never Let Me Go.

Placebo wracają po przerwie

Placebo już na wiosnę wydadzą swój ósmy studyjny album. Never Let Me Go ukaże się 25 marca i będzie pierwszym tego typu wydawnictwem brytyjskiego zespołu od prawie dziewięciu lat. Ostatnia studyjna płyta z dyskografii Placebo, Loud Like Love, ukazała się we wrześniu 2013 roku.

Never Let Me Go będzie wydawnictwem komentującym stan kondycji ludzkości, przedstawiającym jej wady, jak i zalety. Płyta porusza ważne zagadnienia, takie jak zmiany klimatyczne, ograniczanie swobód obywatelskich, nierówność społeczna czy inwigilacja. Placebo wydało do tej pory dwa utwory z nowej płyty: Beautiful James oraz Surround By Spies. Tym razem zespół idzie o krok w swojej tematyce tekstów, poruszając w Try Better Next Time problem końca ludzkości.

Placebo z kolejną zapowiedzią nowej płyty
Placebo – Never Let Me Go, okładka płyt

To ludzkość się kończy, nie świat

Nie oszukujmy się, Try Better Next Time nie ma żadnego rewolucyjnego brzmienia: zarówno w kontekście dyskografii Placebo, jak i muzyki rockowej w ogóle. Pomimo to, idealnie oddaje klimat i duszę Placebo. Brian Molko snuje w utworze wizję nie tyle końca świata, a końca ludzkości oraz tego, co może przyjść dalej.

To nie jest koniec świata, tylko koniec ludzkości. Coś, czego w naszej rozdmuchanej pysze nie jesteśmy w stanie dostrzec. Matka Natura jest przez nas wyczerpana. Następnym razem starajmy się bardziej.

Molko wyjaśnił także, że proces powstawania płyty był nieco odwrócony i toczył się od końca:

Tym razem zaczęliśmy od oprawy graficznej. Chciałem zrobić wszystko od końca, więc powiedziałem do Stefana [Olsdala, basisty i gitarzysty], abyśmy wybrali okładkę, ustalili listę utworów i tytuły, zanim zaczniemy pisać muzykę. Zróbmy to wszystko na odwrót. Zróbmy cały album bez perkusisty.

Ostatecznie w tworzeniu płyty udział brało dwóch perkusistów. Ten odwrotny sposób tworzenia, nieco się w trakcie rozjechał i uświadomił nam, jak by to wyglądało, gdybyśmy nie zdecydowali się na podejście do sprawy inaczej, niż zwykle. Na początku potrzebowałem, aby tworzyć płytę od końca, żeby poczuć, że robię coś innego.

Zespół ogłosił także trasę koncertową, promującą Never Let Me Go. Placebo przyjedzie również do Warszawy. Brytyjczycy zagrają 17 października 2022 roku w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO XXI.

Placebo – Try Better Next Time, posłuchaj utworu

Zespół Placebo podzielił się kolejnym utworem pochodzącym z nadchodzącego albumu – Never Let Me Go. Placebo wracają po przerwie Placebo już na wiosnę wydadzą swój ósmy studyjny album. Never Let Me Go ukaże się 25 marca i będzie pierwszym tego typu wydawnictwem brytyjskiego zespołu od prawie dziewięciu lat. Ostatnia studyjna płyta z dyskografii Placebo, Loud […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →