Placebo powraca! Singiel „Beautiful James” to celebracja nieheteronormatywności


17 września 2021

Podziel się newsem:

Dziś jest prawdziwe święto dla fanów legendarnej grupy Placebo. Po kilku latach muzycznej ciszy zespół powraca z wyjątkowym singlem Beautiful James.

Placebo najlepszy czas mają już za sobą? To może się niedługo zmienić!

Placebo na międzynarodowej scenie rockowej to zespół absolutnie kultowy i legendarny, mimo iż wielu twierdzi, że swój najlepszy czas mają już za sobą. Falą wznoszącą dla londyńskiej alternatywno-britpopowej grupy był jej drugi album z 1998 roku – Without You I’m Nothing, który dostarczył światu muzyki takie przeboje, jak Every You Every Me (wypromowane potem przez film Szkoła uwodzenia) czy tytułowe Without You I’m Nothing.

Placebo – Every You Every Me, posłuchaj!

Ówczesne trio tworzone przez Briana Molko, Stefana Olsdala i Steve’a Hewitta trzymało formę przez trzy kolejne albumy aż do Meds z 2006 roku, po którym grupa zaczęła zaliczać spory spadek formy, a co za tym idzie – zainteresowania. Doszło również do znaczących roszad w składzie, w związku z którymi Placebo to dziś już tylko duet Briana Molko i Stefana Olsdala.

Dyskografię zespołu zamyka album Loud Like Love z 2013 roku. Po nim otrzymaliśmy jeszcze kilka singli, w tym Without You I’m Nothing oraz Life’s What You Make It, a potem długo, długo nic. Aż do teraz.

Placebo – Life’s What You Make It, posłuchaj!

Placebo powraca z nowym albumem?

Już od początku 2021 roku po sieci krążą pogłoski o rzekomym powrocie Placebo i ich nowym albumie. W maju duet poinformował fanów, że ich ósma płyta jest już nagrana i przygotowywana do wydania. Zdaje się, że właśnie otrzymaliśmy przedsmak tego wydawnictwa.

Placebo powrócili i to z przytupem. Beautiful James to ich pierwszy singiel od 5 lat i choć jego premiera jest dość oszczędna w środkach, można się domyślać, że jest zapowiedzią wspomnianego, ósmego albumu w karierze Placebo.

Beautiful James – nowy singiel Placebo z misją normalizacji związków nieheteronormatywnych

Utwór Beautiful James jest kontynuacją stylistyki, którą Placebo zapoczątkowało wraz ze swoim debiutem. Zespół od samego początku poruszał w swoich piosenkach tematy najtrudniejsze i przez długi czas traktowane jako tabu. Problemy psychiczne czy kwestie seksualności to stałe wątki w tekstach londyńskiej grupy, które sprawiły, że miliony fanów na całym świecie w ekspresowym tempie zaczęły się z nimi utożsamiać. Tym razem zespół normalizuje i zachęca do celebracji związków nieheteronormatywnych.

Przeczytaj: Od przybytku głowa boli – recenzja płyty „The Metallica Blacklist”

Placebo Beautiful James
Placebo – „Beautiful James”, okładka singla

Beautiful James to potężny i mocny w brzmieniu utwór, którym Placebo zupełnie zredefiniowali swój schemat twórczy. Najpierw, jeszcze na długo przez stworzeniem muzyki, powstały zdjęcia i tytuł piosenki. To one wpłynęły na kontrastowy do gitarowego brzmienia, delikatny i poruszający tekst utworu.

Sam Brian Molko mówi o najnowszym singlu Placebo:

Jeśli ta piosenka ma drażnić tych o ciasnych horyzontach – niech tak będzie. Dla mnie najważniejsze jest, aby każdy słuchacz odkrył w niej swoją własną, osobistą historię – nie chcę Wam mówić, co powinniście czuć.

Placebo – Beautiful James, posłuchaj singla!

Dziś jest prawdziwe święto dla fanów legendarnej grupy Placebo. Po kilku latach muzycznej ciszy zespół powraca z wyjątkowym singlem Beautiful James. Placebo najlepszy czas mają już za sobą? To może się niedługo zmienić! Placebo na międzynarodowej scenie rockowej to zespół absolutnie kultowy i legendarny, mimo iż wielu twierdzi, że swój najlepszy czas mają już za […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →