materiały prasowe

Eminem z rekordem sprzedażowym. Stał się najlepszy w historii


09 marca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Eminem stał się artystą z najwyższym wynikiem sprzedażowym w historii RIAA (amerykański odpowiednik ZPAV). Sprawdź szczegóły.

Kolekcjoner wyróżnień i rekordów najlepszy w historii

Nie ulega wątpliwości, że Eminem jest jednym z najbardziej utytułowanych artystów wszechczasów. Może się pochwalić między innymi 14 nagrodami Grammy. Był także pierwszym raperem w historii, który otrzymał Oscara za najlepszą oryginalną piosenkę filmową. Dziś do listy swoich sukcesów Eminem może dopisać kolejne ogromne wyróżnienie. RIAA przyznała kolejne odznaczenia płytowe, wśród nich diamentową płytę dla Curtain Call: The Hits. Oznacza to, że muzyka Eminema sprzedała się łącznie w liczbie 73.5 miliona egzemplarzy, co stanowi światowy rekord. Warto również wspomnieć, że diament dla Curtain Call: The Hits, jest szóstym w karierze pochodzącego z Detroit rapera. Dotychczas otrzymał to wyróżnienie za single Not Afraid, Lose Yourself i nagrany wspólnie z Rihanną Love The Way You Lie (tylko 73 utwory w historii muzyki osiągnęły sprzedaż na poziomie diamentu) oraz za albumy The Marshall Matters LP i The Eminem Show.

Eminem – Love The Way You Lie ft. Rihanna

Eminem z kontrowersją podczas finału Super Bowl

Z pewnością do wzrostu sprzedaży albumów i singli Eminema przyczynił się jego występ podczas halftime show na tegorocznym Super Bowl wraz z Dr. Dre, Snoop Doggiem, Kendrickiem Lamarem i Mary J. Blige. Oprócz zagrania swoich największych hitów Slim Shady wywołał niemałą kontrowersję, wykonując gest, który według plotek nie był mile widziany przez organizatorów. Eminem uklęknął, kładąc dłoń na głowę. Był to gest solidarności w stronę byłego zawodnika NFL, grającego wówczas w klubie San Francisco 49ers, Colina Kaepernicka. W 2016 roku sportowiec wykonał ten sam gest podczas hymnu narodowego. Był to protest Kaepernicka wobec brutalności policji oraz nierówności rasowej w Stanach Zjednoczonych. W związku z tym zachowaniem klub nie przedłużył zawodnikowi kontraktu. Ostatecznie władze NFL zdementowały, jakoby nie wiedziały o planach Eminema na wykonanie tego gestu.

Eminem stał się artystą z najwyższym wynikiem sprzedażowym w historii RIAA (amerykański odpowiednik ZPAV). Sprawdź szczegóły. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Kolekcjoner wyróżnień i rekordów najlepszy w historii Nie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →