fot. LIVE / B. Muracki

Dziesięć lat Męskiego Grania – jest co świętować. Już wkrótce ukaże się jubileuszowy album


28 lipca 2021

Podziel się newsem:

Męskie Granie wystartowało w 2010, więc licząc zeszłoroczną, pandemiczną edycję wydarzenia, w tym roku przypada jego dwunasta edycja. Projekt prężnie działa i rozwija się już od kilkunastu sezonów. Z tej okazji już wkrótce ukaże się płyta, na której usłyszycie dziesięć hymnów słynnej Orkiestry!

Męskie Granie – crème de la crème  polskich projektów muzycznych

Osobiście uważam ten festiwal za mały fenomen: koncerty wyprzedawane są błyskawicznie i prawdziwe tłumy ciągną na występy sygnowane znakiem Męskiego Grania. Nieważne w jakim mieście, bilety rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Żeby wyrwać choć jeden trzeba naprawdę mieć szczęście, bo odświeżanie strony przed rozpoczęciem sprzedaży niczego nie gwarantuje.

Przeczytaj: Męskie Granie 2021 – znamy pierwszych artystów, którzy wystąpią podczas trasy

Projekt rozwinął się ogromnie od swojej pierwszej edycji i z przyjemnością można obserwować kolejne sukcesy na poletku zarówno artystycznym, jak i komercyjnym. Wydaje mi się, że nie chodzi wcale o te ostatnio rozchwytywane nazwiska, które są w Orkiestrze: może to śmiała teza, ale sądzę, że MG nie potrzebuje w line-upie Dawida Podsiadło czy Darii Zawiałow. Festiwalowicze, starzy i nowi, mają do projektu duże zaufanie. Decydując się wziąć udział w koncertach, nowy skład biorą w ciemno. Męskie Granie stworzyło markę, która jest gwarantem muzycznej jakości. Na polskim rynku to pewniak – a to wszystko dzięki dopracowanej w najmniejszym szczególe każdej z minionych jedenastu edycji.

Męskie Granie 2010 (Waglewski, Maleńczuk, Abradab) – Wszyscy muzycy to wojownicy, posłuchaj pierwszego singla MG

Dziesięć hymnów na jednym albumie

Chyba wszyscy się zgodzimy, że taka płyta była potrzebna. Krążki z każdej poszczególnej edycji Męskiego Grania cieszą się niesłabnącą popularnością. Na wydawnictwach zbierane są najlepsze wykonania z całej trasy oraz oczywiście zarejestrowany audio hymn ówczesnej Orkiestry.

Męskie Granie 2010 – 2019 to prawdziwy rarytas. Na płycie znajdą się utwory reprezentujące pierwszych dziesięć odsłon projektu. Dziesięć lat, dziesięć hymnów, dziesięć absolutnie kultowych utworów.

Męskie Granie 2010-2019
Męskie Granie 2010-2019 – okładka albumu

Tracklista płyty

2010 – Wszyscy Muzycy To Wojownicy (Waglewski, Maleńczuk, Abradab)
2011 – Kobiety Nam Wybaczą (Waglewski, Janerka, Spięty, Fisz, Możdżer)
2012 – Ognia! (Nosowska, Dyjak)
2013 – Jutro Jest Dziś (Nosowska, O.S.T.R)
2014 – Elektryczny (Brodka, Deriglasoff, Emade, Podsiadło, Smolik)
2015 – Armaty (Fisz, Koteluk, Smolik)
2016 – Wataha (Organek, O.S.T.R., Podsiadło)
2017 – Nieboskłon (Brodka, Organek, Rogucki)
2018 – Początek (Kortez, Podsiadło, Zalewski)
2019 – Sobie i Wam (Nosowska, Igo, Organek, Zalewski)

Krążek Męskie Granie 2010-2019 będzie mieć swoją premierę 6 sierpnia. Album możecie zamówić w preorderze na stronie mystic.pl.

Męskie Granie wystartowało w 2010, więc licząc zeszłoroczną, pandemiczną edycję wydarzenia, w tym roku przypada jego dwunasta edycja. Projekt prężnie działa i rozwija się już od kilkunastu sezonów. Z tej okazji już wkrótce ukaże się płyta, na której usłyszycie dziesięć hymnów słynnej Orkiestry! Męskie Granie – crème de la crème  polskich projektów muzycznych Osobiście uważam […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Bilety na koncerty z cyklu Lato w Plenerze

Biletomat.pl
35 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →