Kacperczyk "Artysta z ASP"

Duet Kacperczyk wypuścił wakacyjną perłę – posłuchajcie singla “Artysta z ASP


06 sierpnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Bracia Kacperczyk właśnie wypuścili letni zwiastun swojego nowego materiału. Artysta z ASP to zgrabny, liryczny follow up do pierwszego albumu chłopaków, zatytułowanego Sztuki Piękne, a poza tym: przyjemny, wakacyjny numer, który na pewno będzie bujał plenerowe imprezy.

Alternatywa z SBM Label

Duet z Lublina to pewien ewenement, a przynajmniej w szeregach SBM Label. Są pierwszym nie-hip-hopowym składem, który znalazł się pod skrzydłami wytwórni, chociaż z rapowym środowiskiem mają się za pan brat. Bracia Kacperczyk sami tworzą muzykę, która plasuje się pod etykietą szeroko pojętej alternatywy, a składa się z tak wielu warstw, że właściwie ciężko nawet po kolei rozebrać ją na części pierwsze.

Kacperczyk Artysta z ASP perła
fot. Jakub Owczarek

Ich debiut powstawał długo, lecz finalnie Sztuki Piękne ukazały się 14 lutego zeszłego roku. Na płycie znalazło się parę ciekawych kolaboracji, potwierdzających ich dobre układy z raperami. Wspólne numery z Janem-rapowanie, Gverillą oraz Tym Typem Mesem są mocnymi punktami na trackliście krążka, a wokalne flow Maćka aż się prosi o wypróbowanie na bitach.

Przeczytaj: Debiutancki album Kacperczyk „Sztuki Piękne” – jeszcze hip-hop czy już alternatywa?

Zespół ma także na koncie kawałek z Ralphem Kaminskim, o dziwo uderzającym w rockowy styl, featy z Solarem oraz Matą, a także zwroty na Hotelu Maffija. Zaliczyli również parę ciekawych współprac z dużymi markami – dzięki zaangażowaniu PlayStation powstał teledysk do utworu Sny, natomiast najnowszemu singlowi promującemu ich drugi album, czyli Artyście z ASP patronuje PERŁA FEEL THE BEAT.

Solar feat. KACPERCZYK, Mata, Jan-rapowanie – Zobaczymy

Dobrze mieć zasięgi, ale dziękujemy TVP

Numer Artysta z ASP to wypisz wymaluj wakacyjny banger, podpadający pod każdą kategorię letniaczka. Vibe’em podbija nieco do rapowych standardów, choć wciąż mocno siedzi w gitarach i śpiewie. Ostatecznie i tak trafi na parkiety i na słuchawki, bo ciepłe noce sprzyjają muzyce z tak niefrasobliwym klimatem. Lirycznie pojawia się tam parę perełek – rzekłabym dosłownie, jako nawiązanie do patronatu Perły – a tak poza tym – to kawałek idealnie sezonowy. Ze sporą szansą, by nie ugiąć się przed próbą czasu i być w łasce także i w przyszłym roku.

Kacperczyk – Artysta z ASP

Bracia Kacperczyk właśnie wypuścili letni zwiastun swojego nowego materiału. Artysta z ASP to zgrabny, liryczny follow up do pierwszego albumu chłopaków, zatytułowanego Sztuki Piękne, a poza tym: przyjemny, wakacyjny numer, który na pewno będzie bujał plenerowe imprezy. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →