Ten Typ Mes wydał pionierski singiel dostępny jako NFT


19 kwietnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Ten Typ Mes zaczyna promować nadchodzący album. I robi to z pompą, wydając kawałek wspierany możliwościami nowej technologii.

W eterze i papierze

W trakcie pandemii warszawski raper dzielił dotąd czas między wypuszczanie nielicznych numerów oraz promowanie swojej literatury. Dosłownie kilka dni przed lockdownem ukazał się album Biały Tunel nagrany z Szogunem i Bartoszem Tkaczem, później dostaliśmy Kanapę z Atutowym, Nowy rok, nowy ja z Gverillą, zjawiło się też Hot16Challenge 2. W międzyczasie na rynek weszła wydana przez Wielką Literę powieść Dwa psy przeżyły, promowana utworem o tym samym tytule.

Trzeba było jednak spodziewać się, że w 2021 ukaże się nowy solowy krążek Mesa. Dziś możemy już mówić o tym z pełnym przekonaniem.

Ten Typ Mes – Kanapa

Cyfrowa pocztówka z WWA

Na początek wypada wspomnieć o współtwórcy Only in Warsaw, czyli coraz mniej cichym bohaterze polskiego rapu. Od dłuższego czasu Atutowy jest na fali wznoszącej i nie wygląda na to, by ta miała opaść. Produkuje na potęgę, nie obniża poziomu. Ba, teraz kolejny raz potwierdził, że umie skomponować absolutnie wszystko. Taki kompan to skarb dla Mesa, który postanowił pokazać światu track opisujący realia życia w największym polskim mieście. I w pandemicznych czasach i tych nieco normalniejszych również.

Gospodarz potwierdził, że ma ambicje związane z graniem go w radiach. Przemyka po żywym bicie w swoim stylu, dokłada kolejną literę do własnej wizytówki. Co ciekawe, intryguje również sposobem na promowanie nówki. Wraz z Marcinem Szambelanem, twórcą charakterystycznej ruchowej ilustracji, stworzył unikatowe NFT, zapraszając fanów do mocniejszego zaangażowania się w release. Szczegóły znajdziecie pod tym adresem. My dodamy tylko, że to pierwszy taki przypadek w polskiej muzyce, a na liczniku jest już ponad 227 dolarów.

Ten Typ Mes – Only in Warsaw

Nowa płyta za parę miesięcy

Jak na razie nie znamy szczegółów nadchodzącego wydawnictwa. Treść licytacji tokena informuje za to, że album ukaże się jesienią tego roku. Nie chcemy zatem siać farmazonów, ale raczej nie będzie to ostatnia współpraca Tego Typa i Atuta, a sam sznyt nowości sugeruje kolejny materiał ich łączący porządki muzyczne.

Ten Typ Mes zaczyna promować nadchodzący album. I robi to z pompą, wydając kawałek wspierany możliwościami nowej technologii. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie W eterze i […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →