Kadr z Kacperczyk - Brejdaki

Kacperczyk powiedział o tym, co to znaczy mieć brejdaka


16 listopada 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Kacperczyk, czyli tandem złożony z Macieja i Pawła, odwołał się w nowym kawałku zarówno do braterskiej miłości, jak i swojego pochodzenia.

Bracia idą po swoje

Nie ma wątpliwości co do tego, że Kacperczyk to jeden z najciekawszych duetów, jakie pojawiły się w ostatnich latach w polskiej muzyce. Już wtedy, gdy w 2020 roku na rynku zadebiutował album Sztuki Piękne, zyskał on wielu sympatyków. Co więcej – zdołał przekonać do siebie również elektorat wytwórni SBM Label, która na co dzień promuje artystów związanych z kręgami rapowymi. Po dobrym starcie przyszedł czas na kolejne potwierdzenie talentu.

W sierpniu 2021 roku słuchacze poznali Artystę z ASP, czyli pierwszy singiel promujący nowe wydawnictwo chłopaków. Do tej pory utwór zdobył ponad dwa miliony wyświetleń, a kolejny – Niebieskie ptaki z Julią Pośnik – wbił 700 tysięcy. Opublikowany pod koniec października tytułowy Kryzys Wieku Wczesnego zdążył zaś wykręcić prawie 600 tysięcy w serwisie YouTube. Trzeci kawałek braci logicznie dopełnienia treściowo dwa poprzednie. I sporo mówi o rodzinnej więzi.

Kacperczyk – Artysta z ASP

Po lubelsku w stolicy

Zapewne spora część odbiorców nie do końca rozumie, o co właściwie chodzi z tym słowem brejdaki. Spieszymy z wyjaśnieniem – tak na Lubelszczyźnie mówi się na braci. A że panowie są z urodzenia lubelakami (dla reszty Polski: lublinianami), to odwołali się do swoich korzeni. Jest to tym bardziej zasadne, że dzięki radosnemu numerowi, w którym przygrywa gitara, dostaliśmy wgląd w ich dzieciństwo.

Reprezentanci SBM-u nie zapomnieli także o kultywowaniu świeckiej tradycji, czyli położeniu wersu: to miasto wielu pereł, ale większość jest na export. Familijny klimat produkcji rzetelnie wspiera montaż autorstwa Kacpra Dudziaka. Widzimy w nim ujęcia z dawnych lat, które przedstawiają autorów w przeróżnych życiowych sytuacjach związanych ze wspólnym dzieciństwem na wschodzie Polski.

Kacperczyk – Brejdaki

Zarządzanie kryzysowe? Nic z tych rzeczy

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, braterskie duo ma bardzo dobry czas w karierze. Owszem, w tracku pada zdanie, że jeszcze cztery płyty i idą w swoje strony, ale nie martwcie się – zaraz pojawi się nowy album. Premiera Kryzysu Wieku Wczesnego została zapowiedziana na 26 listopada, a więc dosłownie za chwilę. Na krążku, który ma powiedzieć słuchaczom o nadziejach, radościach i lękach chłopaków u progu dorosłego życia, znajdzie się 14 kawałków. Tracklistę oraz okładkę możecie zobaczyć poniżej, a preorder znajdziecie w tym miejscu.

Kacperczyk – Kryzys Wieku Wczesnego – tracklista

1. Kryzys Wieku Wczesnego

2. Artysta z ASP

3. Cyrk feat. Hodak

4. ANYWAY2005 (skit)

5. Brejdaki

6. Ludzie piękni feat. CatchUp, Janusz Walczuk

7. WARSAWDAY2013 (skit)

8. Znudziło mi się

9. Sebiksy feat. Julia Wieniawa

10. Długi

11. Ptaki (skit)

12. Niebieskie ptaki feat. Julia Pośnik

13. Nie wiem, co jest dobre, a co złe

14. Po co się smucić

Kacperczyk Kryzys Wieku Wczesnego preorder
fot. Karolina Wojtas

Kacperczyk, czyli tandem złożony z Macieja i Pawła, odwołał się w nowym kawałku zarówno do braterskiej miłości, jak i swojego pochodzenia. Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza filmowa zmienia system oceniania Te rapowe duety rozbiłyby bank. Ale coś im przeszkodziło Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! Bracia idą po swoje […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →