fot. As Colombia

Dua Lipa oskarżona o kradzież piosenki „Levitating”


02 marca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Dua Lipa została pozwana przez zespół Artikal Sound System, który twierdzi, że wokalistka dopuściła się kradzieży jednej z ich piosenek.

Wokalistka stanie przed sądem

Dua Lipa stanie przed sądem na Florydzie. Wokalistka została oskarżona przez zespół grający muzykę reggae – Artikal Sound System, który twierdzi, że jej hit z 2020 roku Levitating, to kopia ich piosenki Live Your Life z 2017 roku.

Przeczytaj także: Dua Lipa, Martin Garrix i Jessie Ware i inni wystąpią na Open’er Festival 2022

Dua Lipa Madonna
Dua Lipa/ fot. Facebook artystki

Jak czytamy na stronie TMZ, zespół złożył pozew w federalnym sądzie w Los Angeles i ma na celu oskarżenie wokalistki, a także jej wytwórni Warner Music w związku z naruszonymi prawami autorskimi. Zespół domaga się wszelkich zysków, które zapewnił wokalistce utwór Levitating, jako zadośćuczynienie.

Jest to bardzo mało prawdopodobne, aby utwór Levitating został stworzony niezależnie

– twierdzi zespół.

Przedstawiciele gwiazdy, a także sama wokalistka, nie odpowiedzieli jak na razie na zarzuty. Oba utwory możecie usłyszeć poniżej.

Dua Lipa – Levitating, posłuchaj!

Artikal Sound System – Live Your Life, posłuchaj!

Levitating podbijało muzyczny świat

Oryginalna wersja Levitating pojawiła się na drugim albumie studyjnym Duy Lipy Future Nostalgia w marcu 2020 roku. Następnie ukazały się dwa remiksy tego utworu. Pierwszy, z udziałem Madonny i Missy Elliott, ujrzał światło dzienne w sierpniu 2020 roku jako część albumu z remiksami Club Future Nostalgia, na którym usłyszeliśmy również wielu znakomitych gości.

Kilka miesięcy później pojawiła się wersja z amerykańskim raperem DaBaby, wraz z towarzyszącym teledyskiem, na którym dwójka występuje w futurystycznym statku kosmicznym.

Dua Lipa – Levitating feat. DaBaby, posłuchaj!

Zespół Artikal Sound System został początkowo założony jako duet w 2012 roku. W jego skład wchodzili Chris Montague i Fabian Acuñę. Później duet rozwinął się i stał się pięcioosobowym zespołem, do którego dołączyli Christopher Cop, perkusista Adam Kampf i wokalista Logan Rex.

Jak myślicie, czy oskarżenia okażą się prawdziwe i zmuszą wokalistkę do porzucenia jednego ze swoich najlepszych utworów?

Dua Lipa została pozwana przez zespół Artikal Sound System, który twierdzi, że wokalistka dopuściła się kradzieży jednej z ich piosenek. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Wokalistka stanie przed sądem […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →