fot. materiały prasowe

Drugi „Joker” z datą premiery. Lady Gaga dołącza do obsady


04 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Studio Warner Bros. wyznaczyło datę premiery sequela filmu Joker. Na kontynuację historii Arthura Flecka jeszcze trochę poczekamy.

Joker tym razem w duecie

W październiku miną trzy lata od premiery filmu Joker. Nie jest to zbyt długi czas oczekiwania na kontynuację, jednak informacje o sequelu zaczęły pojawiać się dosyć prędko i często bywały podgrzewane. Sam Joaquin Phoenix, wcielający się w głównego bohatera, dosyć wymijająco wypowiadał się o drugiej części historii Arthura Flecka, jednak znamy już sporo konkretów. Roboczy tytuł filmu to Joker: Folie à deux. Co oznacza ten tajemniczy podtytuł? Jest to paranoja lub obłęd udzielony – sytuacja, w której osoba pierwotnie zdrowa, mając bliską relację z osobą z zaburzeniami paranoicznymi, zaczyna traktować je bezkrytycznie i sama je przejmuje. Tematyka urojeń jest zwykle podobna, gdyż osoba pierwotnie zdrowa jest niejako pod wpływem osoby z zaburzeniami.

Sprawdź także: Zbrodnie Przyszłości: cielesne obsesje Cronenberga [recenzja]

Pierwsze skojarzenia od razu nasuwają na myśl postać Harleen Quinzel, zmanipulowanej przez Jokera doktorki psychiatrii, która przyjęła pseudonim Harley Quinn i stała się złoczyńcą. W roli tej wystąpi Lady Gaga, a sam film ma być musicalem, którego akcja będzie osadzona w głównej mierze w szpitalu psychiatrycznym Arkham Asylum. Drugie skojarzenie to oczywiście Bruce Wayne / Batman, jednak wersja ta wydaje się mniej prawdopodobna ze względu na fakt, że w filmie Joker Wayne był jeszcze małym dzieckiem.

Kiedy Joker opowie nowe żarty?

Warner Bros. każe nam jeszcze poczekać na kolejny występ Joaquina Phoenixa w roli jednego z najbardziej ikonicznych złoczyńców w popkulturze. Premiera filmu została zaplanowana na 4 października 2024 roku, a więc na piątą rocznicę premiery jedynki. Autorami scenariusza są Scott Silver i Todd Phillips, który także wyreżyseruje obraz. Prace na planie mają rozpocząć się w grudniu.

joker 2
Instagram / Todd Phillips

Studio Warner Bros. wyznaczyło datę premiery sequela filmu Joker. Na kontynuację historii Arthura Flecka jeszcze trochę poczekamy. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Joker tym razem w […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →