kadr z filmu „Joker”

Joaquin Phoenix jest otwarty na sequel „Jokera”


06 października 2021

Podziel się newsem:

Joaquin Phoenix podzielił się swoimi przemyśleniami na temat przyszłości odgrywanego przez niego Jokera.

Złoty Joker

Joker z 2019 roku, w reżyserii Todda Phillipsa, okazał się być ogromnym sukcesem komercyjnym. Film zarobił ponad miliard dolarów na całym świecie. Produkcja przedstawiające nieco inne spojrzenie na największego wroga Batmana zgarnęła także całkiem spory worek nagród, w tym także tych większych i ważniejszych. Joker zdobył Złotego Lwa na Festiwalu Filmowym w Wenecji, trzy nagrody BAFTA (w kategoriach Najlepszy dobór obsady, Najlepsza muzyka oraz Najlepszy aktor pierwszoplanowy), dwa Złote Globy oraz dwa Oskary – te cztery nagrody zostały przyznane za muzykę Hildur Guðnadóttir oraz rolę Joaquina Phoeniksa.

Joaquin Phoenix jest otwarty na sequel „Jokera”
Joker – plakat filmu

Co powiecie na kolejny żart?

O sequelu mówiło się już w zasadzie od momentu premiery filmu, która miała miejsce prawie dwa lata temu. W maju bieżącego roku pojawiła się informacja, według której Todd Phillips miał zacząć prace nad scenariuszem do kontynuacji filmowych losów Jokera. Podał ją tygodnik The Hollywood Reporter, który jest jednym z bardziej wiarygodnych źródeł, jeśli chodzi o newsy pochodzące ze stolicy amerykańskiej kinematografii. Teraz temperaturę nieco podkręcił (a może zmniejszył?) Joaquin Phoenix. Aktor w rozmowie z Playlist dosyć wymijająco i nieco tajemniczo odpowiadał na pytania Rodrigo Pereza. Phoenix pytany o to, czy wie coś na temat sequelu Jokera, stwierdził:

Nie wiem. Od kiedy kręciliśmy [Jokera], zaczęliśmy… Sam wiesz, on jest interesującym gościem. Są rzeczy, które moglibyśmy z nim zrobić i bardziej zgłębić. Ale czy rzeczywiście to zrobimy? Tego nie wiem.

Perez pociągnął temat dalej, pytając aktora i jednocześnie wskazując na to, że Phoenix jest raczej małomówny, jeśli chodzi o swój udział związany z tego typu rzeczami.

Jakimi rzeczami? Z interesującą postacią? Interesującym filmem?

odparł z uśmiechem aktor

Z dwóch opcji, jedna jest prawdziwa: albo Phoenix rzeczywiście nic wie, albo bardzo dobrze udaje. W końcu to jego zawód, w którym jest prawdziwym fachowcem.

Joker z 2019 roku opowiada historię Arthura Flecka – chorego umysłowo klauna do wynajęcia, który marzy o zostaniu komikiem. Niepokoje w Gotham oraz wydarzenia z osobistego życia Arthura przelewają jednak czarę goryczy, co w efekcie doprowadza do serii tragicznych wydarzeń.

Joker, zobacz zwiastun filmu

Joaquin Phoenix podzielił się swoimi przemyśleniami na temat przyszłości odgrywanego przez niego Jokera. Złoty Joker Joker z 2019 roku, w reżyserii Todda Phillipsa, okazał się być ogromnym sukcesem komercyjnym. Film zarobił ponad miliard dolarów na całym świecie. Produkcja przedstawiające nieco inne spojrzenie na największego wroga Batmana zgarnęła także całkiem spory worek nagród, w tym także […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →