kadr ze zwiastuna „Napoleona”

Joaquin Phoenix jako Napoleon. Pierwszy trailer filmu Ridleya Scotta już w sieci


10 lipca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Do sieci trafił pierwszy trailer Napoleona w reżyserii Ridleya Scotta. Premierę filmu zapowiedziano na 23 listopada 2023 roku.

Apple szykuje wielkie widowisko

Pierwsze doniesienia o tym, że Ridley Scott kręci film o Napoleonie Bonaparte, pojawiły się już wiele miesięcy temu. Atmosferę podgrzała informacja, że w rolę cesarza francuzów wcieli się Joaquin Phoenix. Po trailerze, jaki trafił dziś na kanał Sony Pictures, oczekiwania mogą wystrzelić w kosmos. Apple ewidentnie nie pożałowało budżetu, a ponad dwuipółminutowy fragment filmu wygląda niezwykle efektownie. Oprócz Joaquina Phoenixa zobaczymy na ekranie między innymi Vanessę Kirby wcielającą się w postać Józefiny. Jak można przeczytać w informacji prasowej od Apple:

Napoleon to przepełniony widowiskową akcją film, który szczegółowo opisuje wzlot i upadek kultowego cesarza francuzów Napoleona Bonaparte, granego przez zdobywcę Oscara Joaquina Phoenixa. Ogromna produkcja w reżyserii legendarnego Ridleya Scotta, przedstawia drogę Bonapartego do władzy, ujęta przez pryzmat jego uzależniającego i niestabilnego związku z jego jedyną prawdziwą miłością, Józefiną. To połączenie jego wizjonerskiej taktyki wojskowej i politycznej z jednymi z najbardziej dynamicznych sekwencji bitew, jakie kiedykolwiek nakręcono.

Premiera Napoleona już 23 listopada tego roku. Poniżej znajdziecie wspomniany zwiastun.

Trailer filmu Napoleon

Zapracowany Joaquin Phoenix

Rola Napoleona jest dla Joaquina Phoenixa jedną z większych, jakie przypadły mu w karierze zawodowej, choć trzeba jasno powiedzieć, że ma już za sobą niejedną widowiskową kreację (m.in. w filmach Joker, Bo się boi, Gladiator). Obecnie Phoenix to jeden z najbardziej rozchwytywanych aktorów na świecie. Wystarczy wspomnieć, że bierze udział także w zdjęciach do sequela Jokera Joker: Folie À Deux, The Island w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, a także Gladiatora 2, w którym ponownie wcieli się w rolę Kommodusa.

Do sieci trafił pierwszy trailer Napoleona w reżyserii Ridleya Scotta. Premierę filmu zapowiedziano na 23 listopada 2023 roku. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Apple szykuje wielkie widowisko […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →