Pingwin – jeden z najsłynniejszych przeciwników Batmana – z własnym serialem?


14 września 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Mody na spin-offy ciąg dalszy. Tym razem w świetle reflektora znalazł się Pingwin – gangster z Gotham, jeden z najbardziej znanych wrogów Batmana.

Pingwin ze swoim serialem? To możliwe

Jak pokazał przykład Jokera, można zrobić dobrą historię o wrogach Batmana bez bezpośredniego udziału Człowieka-Nietoperza. Oswald Cobblepot alias Pingwin to jeden z najpotężniejszych gangsterów w Gotham i między innymi razem z wymienionym już Księciem Zbrodni, Człowiekiem-Zagadką czy Ra’s al Ghulem zajmuje miejsce w panteonie najpoważniejszych i najbardziej znanych przeciwników Batmana. Pingwin pojawiał się już na ekranach, a w jego najsłynniejszą wersję wcielił się Danny DeVito. Aktor zagrał Cobblepota w filmie Tima Burtona Powrót Batmana z 1992 roku. Przestępca pojawił się także w serialu Gotham. Jego młodszą wersję przedstawił Robin Lord Taylor.

Pingwin - jeden z najsłynniejszych przeciwników Batmana - z własnym serialem?
Danny DeVito jako Pingwin – kadr z filmu Powrót Batmana

Najnowszym wcieleniem Pingwina będzie to, autorstwa Colina Farrella. Irlandzki aktor zagra gangstera z Gotham w nadchodzącym filmie Matta ReevesaThe Batman, którego premiera planowana jest na marzec 2022 roku. To właśnie tej wersji postaci ma dotyczyć serialowy spin-off. Produkcja ma skupić się na ukazaniu, jak Pingwin budował swoje przestępcze imperium i opisywana jest jako historia w stylu Człowieka z blizną. Producentami wykonawczymi mają zostać Matt Reeves i Dylan Clark. Serial jest póki co na bardzo wczesnym etapie produkcji. Farrell ma ponownie wcielić się w Pingwina.

Pingwin - jeden z najsłynniejszych przeciwników Batmana - z własnym serialem?
Colin Farrell jako Pingwin – kadr z filmu The Batman

Nie jest to jedyny spin-off szykowany przez HBO Max. Kolejną tego typu produkcją miała być również seria skupiająca się na korupcji policji w Gotham. W fazie produkcji jest także serial o Peacemakerze, którego mogliśmy oglądać w najnowszym The Suicide Squad. Do jego roli powróci oczywiście John Cena.

Pingwin w The Batman

Zanim jednak serialowy spin-off dojdzie do skutku, Pingwina będziemy mieli okazję obejrzeć w filmie The Batman. Colin Farrell zapowiedział jednak, że jego postać nie odgrywa tam większej roli i ma charakter raczej epizodyczny. Obraz, za którego kamerą stanął Matt Reeves, opowie o początkowych latach działalności Człowieka-Nietoperza podkreślając jednocześnie, że jego przeciwnicy także będą dopiero początkującymi bandziorami.

W rolę Bruce’a Wayne’a wcieli się Robert Pattinson. Na ekranie pojawią się także Zoë Kravitz, Paul Dano, John Turturro, Jeffrey Wright oraz Andy Serkis. Film trafi do kin 4 marca 2022 roku.

The Batman – zobacz teaser

Mody na spin-offy ciąg dalszy. Tym razem w świetle reflektora znalazł się Pingwin – gangster z Gotham, jeden z najbardziej znanych wrogów Batmana. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →