Mroczny i brutalny. Mamy pierwszy zwiastun “The Batman” z Robertem Pattinsonem w roli głównej!


24 sierpnia 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Fani Mrocznego Rycerza bardzo długo czekali na ten moment, ale w końcu się doczekali! Do sieci trafił pierwszy zwiastun The Batman z Robertem Pattinsonem w roli obrońcy Gotham.

I’am vengeance

W trakcie DC Fandome, w końcu zaprezentowano zwiastun długo wyczekiwanego filmu o Mrocznym Rycerzu. Sam film zapowiedziany był już w 2014 roku. Na przestrzeni lat kilkukrotnie zmieniano reżysera produkcji. Pojawiły się nawet plotki, jakoby film miał w ogóle nie trafić do kin. Jednak, w końcu na fotelu reżyserskim zasiadł Matt Reeves, który miał zupełnie inną wizję tego jak ten film powinien wyglądać. Do roszad doszło także w obsadzie filmu. Otóż Bena Afflecka w roli Batmana zastąpił Robert Pattinson. Co wielu fanom nietoperza nie przypadło do gustu.

Klamka jednak zapadła i obok Pattinsona, na ekranie zobaczymy między innymi Zoe Kravitz, Colina Farella, Jeffreya Wright’a, a także Andy’ego Serkisa.

Natomiast jeżeli chodzi o fabułę, to ma ona znacząco odbiegać od tego, co widzieliśmy w dotychczasowych filmach o Mrocznym Rycerzu. Tym razem bowiem, akcja ma skupić się na pracy Batmana jako detektywa, który dopiero co pojawił się w Gotham City. Natomiast jego głównym antagonistą ma być Człowiek Zagadka, w którego wcielił się Paul Dano.

The Batman ma być także mocno nastawiony na tematykę noir w której duży nacisk kładzie się na wszechobecny mrok, agresywny montaż i grę światłem. Natomiast bohaterzy często dopuszczają się brutalnych czynów. Czy twórcom The Batman udało się przemycić cechy kina noir w pierwszym zwiastunie filmu? Sprawdźcie sami.

W trwającym 2 minuty i 23 sekundy trailerze możemy między innymi zobaczyć scenę, w której Batman dosłownie masakruje swojego oponenta. W zwiastunie użyto także fragment utworu Something In The Way Nirvany, który tylko wzmaga uczucie niepokoju towarzyszące temu co widzimy na ekranie.

Nirvana – Something In The Way

The Batman – kiedy premiera?

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się w styczniu tego roku w Londynie. Natomiast na początku marca ekipa filmowa przeniosła się do Glasgow. Niestety z powodu pandemii koronawirusa zdjęcia pod koniec marca zostały wstrzymane.

Ekipa porwóciła na plan dopiero na początku lipca. Reeves stwierdził, że do tej pory udało im się zrealizować dopiero 25% zaplanowanych scen. Jednak prace nad filmem wciąż trwają. Premiera The Batman zapowiedziana jest na 29 września 2020 roku.

Co ciekawe, w lipcu ogłoszono, że HBO Max zamówiło serialowy spin-off, którego akcja ma skupić się na pracy policji i korupcji w Gotham City.

Fani Mrocznego Rycerza bardzo długo czekali na ten moment, ale w końcu się doczekali! Do sieci trafił pierwszy zwiastun The Batman z Robertem Pattinsonem w roli obrońcy Gotham. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →