kadr z filmu „Joker”

Lady Gaga odtworzyła słynną scenę na schodach w „Jokerze 2


03 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Lady Gaga wciela się w rolę zwariowanej Harley Quinn w drugiej części filmu Joker u boku Joaquina Phoenixa. Po raz kolejny zobaczymy w nim scenę na słynnych nowojorskich schodach – tym razem tańczy i śpiewa na nich Gaga.

Joker 2: Folie à Deux jako musical

O tym, że kontynuacja Jokera z Joaquinem Phoenixem będzie musicalem, mówi się już od kiedy pojawiła się pierwsza informacja o filmie. Plotki potwierdził reżyser Todd Philips, który nie zdradził jednak wielu szczegółów dotyczących produkcji. Wiemy, że tytułowe „szaleństwo dwojga” będzie dotyczyć zdegenerowanego Arthura Flecka, czyli Jokera, oraz jego wspólniczki Harley Quinn, w którą wcieli się piosenkarka Lady Gaga (Dom Gucci; Narodziny gwiazdy). Obsada nie spodobała się każdemu – fani ekranizacji DC Comics pokochali i przyzwyczaili się do Margot Robbie w roli Harley i uważają, że Gaga nie udźwignie tej postaci. Po pierwszych zdjęciach i filmach z planu filmu Joker: Folie à Deux możemy zapewnić sceptyków, że gwiazda popu ich nie rozczaruje.

W sieci pojawiły się nagrania, na których widać piosenkarkę w Nowym Jorku podczas nagrań do Jokera 2. Artystka odwiedziła z ekipą filmową słynne schody z pierwszej części filmu, na których Phoenix przedstawił wyjątkową choreografię w kluczowym momencie przemiany swojego bohatera. Na podstawie zdjęć i filmów możemy stwierdzić, że Gaga robi to samo, a na dodatek śpiewa, co jest oficjalną zapowiedzią musicalowej koncepcji sequela.

Scena na schodach

Słynne schody, które pojawiły w filmie Joker w reżyserii Todda Philipsa, stały się jedną najgorętszych atrakcji turystycznych Bronxu. Miejsce między Shakespeare Avenue i Anderson Avenue nazywa się już nieoficjalnie „Schodami Jokera”. Każdego dnia przychodzi tam mnóstwo osób, które… niesamowicie frustrują mieszkańców okolicy. Dziś, żeby zrobić tam zdjęcie, musielibyśmy i tak przepychać się między innymi turystami, którzy piętrzą się na kolejnych poziomach. Mieszkańcy twierdzą, że turyści gromadzący się na schodach uniemożliwiają im korzystanie z przestrzeni. „To blokuje wszystkim drogę” — oburzył się jeden z nich.

Nie zmienia to faktu, że ta scena z Jokera robi niesamowite wrażenie. Joaquin Phoenix tańczy w niej do utworu Gary’ego Glittera z 1982 roku Rock and Roll Part 2. Pojawia się pod koniec filmu, gdy bohater Arthur Fleck w pełni przekształca się w demonicznego Jokera i wykonuje swój „taniec zwycięstwa”.

Joker 2 – premiera w 2024 roku

Kontynuacja hitu Joker ma trafić do kin 4 października 2024 roku. Fabuła skupi się na skomplikowanej relacji głównego bohatera z szaloną Harley Quinn. Po raz kolejny zobaczymy na ekranie Zazie Beetz w roli Sophie Dumond, sąsiadki Flecka. Zobaczymy również takich aktorów i aktorki jak Brendan Gleeson (Duchy Inisherin, Harry Potter i Czara Ognia), Jacob Lofland (Uciekinier, seria Więzień labiryntu), Catherine Keener (Uciekaj!, Wszystko za życie) oraz Harry Lawtey (Branża, Bielmo).

kadr z filmu „Joker 2”

Lady Gaga wciela się w rolę zwariowanej Harley Quinn w drugiej części filmu Joker u boku Joaquina Phoenixa. Po raz kolejny zobaczymy w nim scenę na słynnych nowojorskich schodach – tym razem tańczy i śpiewa na nich Gaga. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →