DJ Decks połączył siły ze Śliwą, czego efektem jest „90’s Kid”


15 czerwca 2021

Podziel się newsem:

Od kilku tygodni słuchacze snuli domysły, kto jest tajemniczym raperem, z którym premierowy materiał nagrał DJ Decks. Od kilku dni wiemy już, że MC, któremu było dane tworzyć wraz z poznańskim weteranem gramofonów i bitmaszyny jest również reprezentujący miasto pięciu dzielnic, Śliwa.

Wcześniej był tylko Peja

Wszystko zostaje zatem na naszym poznańskim podwórku. Chociaż pewien akcent spoza stolicy Wielkopolski obecny jest również. Ale o tym za chwilę. Śliwa studyjny debiut zaliczył już w 2012 roku wydając album Pełen etat w założonej przez Peję wytwórni RPS Enterteyment. Z kolei DJ Decks, oprócz kultowych albumów Slums Attack stworzonych ze wspomnianym Peją, nie wydał do tej pory innego materiału, nagranego w kooperacji z tylko jednym raperem. Zamiast tego, w ramach serii Mixtape’ów, na beatach Darasa usłyszeć mogliśmy najważniejszych rodzimych i nie tylko, mikrofonowych nawijaczy. Teraz natomiast, po roku od wydania Mixtape 7, przyszedł czas, by ponownie nawiązać klasycznie rapową współpracę na linii raper-producent. Wybór padł na Śliwę, młodego artystę z tego samego miasta, który nota bene, twórczo rozwijał się właśnie w obozie SLU.

Śliwa feat. DJ Decsk – Ten się śmieje kto się śmieje ostatni

DJ Decks i Śliwa wspólnie zrealizowany materiał zatytułowali 90’s Kid. Jest to oczywiste nawiązanie do lat dziewięćdziesiątych, w których urodził się Patryk Śliwiński, a Dariusz Działek rozpoczynał już swoją przygodę z muzyką. A co wyszło z połączenia stylu producenta z rapem o piętnaście lat młodszego nawijacza? Materiał z ukłonem w stronę klasycznego brzmienia hip-hopu, rzecz jasna. Forma jednego i drugiego jest w ostatnim czasie co najmniej wysoka. O jakość 90’s Kid możemy zatem być również spokojni, a warstwa zarówno tekstowa, jak i muzyczna, usatysfakcjonować powinna odbiorców porządnie brzmiącego rapu. Potwierdzeniem niech będzie Mentalne Getto, czyli pierwszy singiel, jaki wypuścił świeżo zawiązany duet DJ Decks x Śliwa! Gościnnie pojawiają się w nim Kasia Tontor oraz Małach. Do przedstawienia tej kooperacji na klipie zaangażowano natomiast ekipę 9 LITER FILMY.

Dj Decks X Śliwa feat. Małach, Kasia Tontor – Mentalne Getto

90’s Kid ukaże się w sierpniu nakładem StoproRap

EP nagrane w duecie ze Śliwą będzie kolejnym już wydawnictwem, które DJ Decks wypuści przy współpracy z przejętą przez Remika Łupickiego z MyMusic wytwórnią StoproRap. Premierę 90’s Kid zaplanowano dokładnie na 23 sierpnia. Wraz z singlem Mentalne Getto zaprezentowano również tracklistę tego wydawnictwa. Dzięki temu poznaliśmy wszystkich gości, których DJ Decks i Śliwa zaprosili na nagrywaną wspólnie płytę. I w tym właśnie miejscu dochodzimy do wspomnianego na wstępie, poza poznańskiego akcentu. A dostarczają go właśnie, obecni na tym materiale pozostali twórcy. Pięknie śpiewająca Kasia Tontor jest rasową pyrą, jednak towarzyszący jej Małach już nie. Spoza Wielkopolski pochodzi również obecny na tym wydawnictwie Sarius! Dodatkowo, na 90’s Kid usłyszmy partię żywych instrumentów, które na gitarze dograł Kuba Leciej, Paweł ”Basolog” Kuźmicz na basie, ze swoimi skrzypcami wpadł również Kuba Linowski. Album, pod którym razem podpisali się DJ Decks i Śliwa już teraz zamawiać można na stronie  djdecks.pl

DJ Decks x Śliwa - 90's Kid - okładka płyty
DJ Decks x Śliwa – 90’s Kid – okładka płyty

DJ Decks x Śliwa – 90’s Kid – tracklista

  1.  Intro
  2. 90’s Kid
  3. Mentalne Getto feat. Małach, Kasia Tontor
  4. Makbet
  5. Born Again feat. Sarius
  6. Rentgen
  7. Jak The Lox

Wspólne EP Poznaniaków, nakładem StoproRap, ukaże się w sierpniu. Płytę promuje singiel „Mentalne Getto” z Kasią Tontor i Małachem.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →