Małach i Kukon rapują o szampanie na salonach i browarach w parku


28 kwietnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Małach bardzo wcześnie zaczął podrzucać słuchaczom kawałki z nadchodzącego solo. Razem z Kukonem nawinął o starych i nowych czasach.

Całkiem duża kariera

Dla wielu obserwatorów zeszłoroczny album Bartek stał się pewnym novum w twórczości mocno zakorzenionego w ulicy rapera. Raz, że wspomniany wcześniej krążek przyniósł pewną zmianę stylistyczną i zbliżenie się do bardziej uniwersalnego grania, dwa – dotychczas raper i producent (mimo materiału Proverbium) działał głównie w duecie z Rufuzem i to razem z nim podbijał uliczną część sceny.

To już jest jednak, przynajmniej na razie, tylko przeszłość. Dzisiaj poznaliśmy pierwszy singiel z płyty, która ukaże się dopiero za kilka miesięcy. Już teraz wiemy, że może być na niej całkiem ciekawie i treściowo, i brzmieniowo.

Małach – Co dalej

Stare i nowe

Dosłownie wczoraj fani mogli zobaczyć krótki teaser utworu Obdrapany marmur, a już dziś spotkać się przed premierą na youtube’owej transmisji live ze stołecznym artystą. Jak widać przygotowania do wydania nowego kawałka były wręcz pewnym ceremoniałem. Trochę nas to nie dziwi, bo na featuringu pojawił się Kukon – człowiek, którego akcje mocno wzrosły w ostatnich dwóch latach.

Czy za to sam numer też robi robotę? Na pewno nie jest jednoznaczny – otwierający go motyw jest już całkiem dobrze znany, podobnie jak spadające, napastliwe blipy, no i końcowy smyczek też. Mamy tu też z pewnością do czynienia z real talkiem dotyczącym tego, że kiedyś było ciężko, a teraz jest lżej. Może nie jest to niecodzienny koncept, ale sam kawałek płynie jak należy, nie zgrzyta muzycznie i linijkowo.

Małach feat. Kukon – Obdrapany marmur

Solówka w drodze

Trzeci indywidualny album Małacha będzie się nazywać BYQ. Jak donoszą źródła data premiery została ustawiona na 3 września tego roku, a na bitach znajdą się m.in. PSR i Chris Carson. Czasu jest więc naprawdę sporo, dlatego tymczasem na koniec oddajmy głos zainteresowanemu i jego otoczeniu:

Małach z jeszcze większą pewnością siebie pokazuje, że twardo stąpa po ziemi, a w raz z upływem lat i dzięki zerwaniu ze złymi nawykami, jego charakter i nieustępliwość w działaniu nabierają jeszcze większego rozmachu. Na płycie znajdziemy cały przekrój szlifowanego przez lata warsztatu rapera, od agresywnych zwrotek po przyjemne dla ucha refreny. Nie zabrakło emocji oraz tekstów odzwierciedlających rzeczywistość, do czego zdążył już przyzwyczaić swoich słuchaczy.

Kukon – Miejski Hip Hop Festiwal – bilety

Kukon jest jednym z raperów, którzy wystąpią na MHHF. Wejściówki na wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu możecie nabyć na stronie Biletomat.pl.

Małach bardzo wcześnie zaczął podrzucać słuchaczom kawałki z nadchodzącego solo. Razem z Kukonem nawinął o starych i nowych czasach. Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza filmowa zmienia system oceniania Te rapowe duety rozbiłyby bank. Ale coś im przeszkodziło Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! Całkiem duża kariera Dla wielu obserwatorów […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →