profil facebookowy DJ-a Decksa

Oldschool, newschool? Allschool. Mata gościem na mixtape’ie DJ-a Decksa


29 września 2022

Obserwuj nas na instagramie:

DJ Decks ogłosił, że Mata jest kolejnym gościem na jego nowym mixtape’ie. Od razu poprosił o fanów o wyrażanie opinii po usłyszeniu numeru.

Mata na legendarnym projekcie

Gdy wydaje nam się, że w polskim rapie nic nas nie zaskoczy, otrzymujemy takie informacje. Legenda polskiej sceny rapowej, DJ Decks, ogłosił, że na ósmej części jego mixtape’u pojawi się Mata! Jak można było się spodziewać, fani poznaniaka nie są szczególnie zachwyceni tą informacją, jednak jak dopisał szybko sam współtwórca Na legalu?: „Zalecam poczekać na efekty przed oceną”. My więc czekamy i zacieramy ręce. Oprócz Maty ogłoszonymi gośćmi są jak do tej pory Sarius, Kaz Bałagane oraz Major SPZ na wspólnym numerze, Szpaku wraz ze Słoniem, oraz Avi, Arab i Śliwa. Bardzo prawdopodobne, że na płycie usłyszymy także Dwa Sławy. Jednak w ich przypadku należy wstrzymać się przed ukazaniem się krążka, ponieważ ich udział na projekcie Decksa jest już swego rodzaju memem. Kilka lat temu bowiem w utworze Zdejm czapkę Astek nawinął: „W obijaniu się mamy chyba magistra. Spytaj Decksa i Magierę/I chociaż dla nich czapki z głów, to niestety nie z nami te numery”. Wychodzi więc na to, że producent kilkukrotnie zapraszał już łodzian na płytę. Czy tym razem się udało? Musimy poczekać do premiery.

Post na profilu DJ-a Decksa

Okładka ośmej części mixtape’u DJ-a Decksa

Oldschool, newschool? Allschool. Mata gościem na mixtape'ie DJ-a Decksa

Mata na okładce Vogue’a

W ostatnim czasie o Macie zrobiło się głośno z jeszcze jednego powodu, choć niezwiązanego z muzyką. Został bowiem nie tylko pierwszym raperem, ale i pierwszym mężczyzną, który trafił solowo na okładkę polskiej edycji magazynu modowego Vogue. Oprócz wzięcia udziału w sesji zdjęciowej Matczak zaprezentował także swój manifest, którego fragment brzmi:

Czasami patrzę na moje wersy jak na zaklęcia magiczne, a na piosenki jak na duchowe rytuały. Czasami rapuję o światach, które jeszcze nie istnieją, bo wierzę, że słowa mogą je urzeczywistnić.

DJ Decks ogłosił, że Mata jest kolejnym gościem na jego nowym mixtape’ie. Od razu poprosił o fanów o wyrażanie opinii po usłyszeniu numeru. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →