xbox.com

„Diablo 2: Resurrected” powraca z datą premiery i zwiastunem


15 czerwca 2021

Podziel się newsem:

Rzeczywistość staje się faktem. Jedna z najbardziej lubianych i najlepiej ocenianych gier komputerowych powraca w nowej, odświeżonej wersji. Sprawdźcie, kiedy ponownie zmierzymy się z Panem Grozy.

Diablo i fenomen serii Blizzarda

Chociaż pierwsze Diablo zadebiutowało w 1997 roku, to do dziś znajduje swoich odbiorców. Osadzona w fikcyjnym świecie Sanktuarium gra typu hack’n’slash opowiada historię śmiałka, który przybywa do miasta Tristram, aby pokonać mroczne siły dowodzone przez tytułowego DiabloPana Grozy. Produkcja Blizzard North bazuje na klasycznych schematach cRPG – zbieramy punkty doświadczenia, odblokowujemy nowe umiejętności, czy kolekcjonujemy różne – często mniej niż bardziej przydatne – przedmioty rozsiane po świecie gry.

Druga odsłona przyniosła przede wszystkim o wiele większy, częściowo losowo generowany świat oraz ulepszenie i tak już świetnej szaty graficznej. Diablo kupiło odbiorców również swoją prostotą, bo do gry na komputerze potrzebujemy w zasadzie tylko myszki. Dodajmy do tego przejrzyste drzewko umiejętności, rewelacyjną muzykę, wiele różnych i unikatowych kreatur, z którymi musimy się zmierzyć i mamy hit murowany. Diablo doczekało się póki co trzech odsłon, zaś prace nad kolejną trwają.

„Diablo 2: Resurrected” powraca z datą premiery i zwiastunem
fot. materiały promocyjne

Wskrzeszenie Pana Grozy i powrót drugiego Diablo

Początek roku 2021 przyniósł oficjalną informację o tym, że prace nad odświeżoną wersją Diablo 2 trwają. Nie było jednak wśród nich tej najważniejszej, a mianowicie daty premiery. Wiadomo było jednak, że gra zaoferuje nam rozgrywkę w rozdzielczości 4K z 60 klatkami na sekundę. Fanów klasycznej oprawy graficznej na pewno zadowoli fakt, że granie w tej rozdzielczości jest opcjonalne i będzie możliwość ustawienia oryginalnej grafiki. Będzie także możliwość przenoszenia postępu w grze z jednej platformy na drugą. Tak o odświeżonej odsłonie wypowiada się J. Allen Brack, prezes Blizzard Entertainment:

Pan Grozy zażądał, byśmy zremasterowali Diablo II i jesteśmy niezmiernie dumni, że możemy wykonać jego rozkaz, wprowadzając we wrześniu na komputery PC i konsole grę Diablo II: Resurrected z funkcją progresji międzyplatformowej, aby każdy mógł cieszyć się grą na preferowanej przez siebie platformie. Z niecierpliwością czekamy na powitanie w bramach Piekieł nowych i powracających fanów Diablo podczas nadchodzących otwartych beta-testów rozgrywki wieloosobowej. Zebrane w ten sposób opinie i sugestie graczy pomogą nam dopracować tytuł, który będzie dostarczać rozrywki i niesamowitych emocji przez wiele lat.

Diablo 2: Resurrected – data premiery i zwiastun

Do odświeżonego Tristram pówrócimy już niedługo, bo 23 września. Gra ukaże się na komputerach osobistych, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Nintendo Switch. Zakupienie produkcji Blizzard North w przedsprzedaży umożliwi wzięcie udziału w beta testach. Gracze, którzy zdecydują się na taki krok, będą mogli przetestować 5 klas postaci: amazonkę, barbarzyńcę, czarodziejkę, druida i paladyna. Pozostałe dwie, czyli nekromanta i zabójczyni, pojawią się w pełnej wersji gry. A przed Wami zwiastun odświeżonego Diablo 2!

Diablo 2: Resurrected – zobacz zwiastun gry

Rzeczywistość staje się faktem. Jedna z najbardziej lubianych i najlepiej ocenianych gier komputerowych powraca w nowej, odświeżonej wersji. Sprawdźcie, kiedy ponownie zmierzymy się z Panem Grozy. Diablo i fenomen serii Blizzarda Chociaż pierwsze Diablo zadebiutowało w 1997 roku, to do dziś znajduje swoich odbiorców. Osadzona w fikcyjnym świecie Sanktuarium gra typu hack’n’slash opowiada historię śmiałka, […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →