materiały promocyjne gry "Devil May Cry 5"

„Devil May Cry” na Netflixie – ujawniono kolejne szczegóły


08 listopada 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Netflix podzielił się kolejną dawką informacji na temat serialu Devil May Cry. Na razie nie podano najważniejszej kwestii, jaką jest data premiery.

Devil May Cry zmierza na ekrany subskrybentów Netflixa

Prace nad animowaną wersją Devil May Cry dla Netflixa trwają od dłuższego czasu. W projekt zaangażowano Adiego Shankara, który jeszcze niedawno pracował przy serialu animowanym Castlevania. Podobnie jak DMC, serial oparto na fabule popularnej serii gier.

Shankar, producent serialu, zdradził, że scenariusz pierwszego sezonu jest przygotowany. Nadchodzącą produkcję określa jako „coś niesamowitego”. Oprócz Shankara nad scenariuszem pracował także Alex Larsen, autor scenariusza do Bodied.

Scenarzysta podkreślił, że w planach Netflixa jest stworzenie wielu sezonów, jednak pierwszy z nich będzie się składał jedynie z ośmiu odcinków. Potwierdzono, że na ekranie zobaczymy Dantego, Vergila oraz Lady.

To nie pierwsza ekranizacja Devil May Cry

Seria gier Devil May Cry od Capcomu zadebiutowała w 2001 roku na konsoli PlayStation 2. Ostatnią dotychczasową grą z franczyzy DMC jest Devil May Cry 5 z 2019 roku. Gra jest dostępna na dwóch ostatnich generacjach PlayStation oraz Xbox, a także na komputerach stacjonarnych. Nie oznacza to bynajmniej, że pojawiło się tylko pięć odsłon gier spod szyldu DMC. Oprócz gier wideo fani serii otrzymali także serial.

W 2007 roku zadebiutowało anime o tym samym tytule, co seria gier. W dwunastoodcinkowej serii głównym bohaterem również jest Dante, a akcję osadzono po wydarzeniach z trzeciej odsłony gry.

devil may cry netflix
materiały promocyjne serialu anime Devil May Cry z 2007 roku

Ekranizacje gier zyskują na popularności

Anime w uniwersum DMC będzie kolejną dużą produkcją, którą Netflix przygotowuje na podstawie gry. W tym roku zadebiutował czwarty i zarazem ostatni sezon Castlevanii. Serial oparto na grze od Konami, której historia sięga 1986 roku.

Oprócz DMC inna znana marka Capcomu również doczekała się kolejnej ekranizacji. 24 listopada na rynku zadebiutuje Resient Evil: Welcome to Racoon City. To kolejny film osadzony w uniwersum Resident Evil.

Zobacz: Resident Evil 4 VR już dostępne

Ekranizację popularnej gry przygotowuje także HBO. Studio pracuje nad przeniesieniem historii znanej z gry The Last Of Us na mały ekran. Twórcy sukcesywnie dzielą się kolejnymi zdjęciami oraz obsadą. W rolę Joella i Ellie wcielą się Pedro Pascal oraz Bella Ramsey. Podobnie jak w przypadku DMC data premiery nie jest jeszcze znana.

Netflix podzielił się kolejną dawką informacji na temat serialu Devil May Cry. Na razie nie podano najważniejszej kwestii, jaką jest data premiery. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Devil May […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →