Czym jest aplikacja Likee i czy zastąpi TikToka?


19 czerwca 2020

Podziel się newsem:

Społeczność aplikacji Likee rośnie w siłę, a jej popularność wzrasta coraz szybciej. Czy stanie się ona groźnym konkurentem dla TikToka?

Reklama

Fenomen TikToka – najchętniej pobieranej aplikacji

Choć TikTok istnieje na rynku już od 2016 roku – dopiero w ostatnim czasie zaczął zyskiwać na sile, jeśli chodzi o rynek aplikacji mobilnych. Początkowo, apka kojarzyła się raczej z rozrywką dla dzieci i młodzieży. Dziś, dla wielu twórców internetowych stała się kolejną platformą do pracy, taką jak Instagram czy Facebook, dzięki której również można zarabiać i to niemałe pieniądze.

TikTok

TikTok jest obecnie najczęściej pobieraną aplikacją z kategorii social media na świecie, zarówno wśród użytkowników Androida jak i systemu iOS. Raport Sensor Tower podaje, że tylko w lutym 2020 roku zanotowano 112.8 milionów instalacji TikToka. Społeczność tej aplikacji coraz częściej kreuje nowe trendy, które wychodzą również poza obszar działania samej apki. W jej szeregi wstępuje ostatnio coraz więcej użytkowników, influencerów i osób publicznych o różnych specjalizacjach, czego najlepszym przykładem jest chociażby ostatnia działalność Prezydenta Andrzeja Dudy na TikToku.

Czym jest Likee, aplikacja, która depcze po piętach TikToka?

Ta wiodąca aplikacja zaczyna jednak powoli czuć oddech konkurencji na swoich plecach. Wszystko za sprawą jej chińskiego odpowiednika Likee, który powstał w 2017 roku, ale to właśnie teraz zaczyna zyskiwać coraz więcej sprzymierzeńców. Z pozoru Likee łudząco przypomina TikToka, nawet w kwestii samego layoutu. Również oferuje swoim użytkownikom wiele możliwości edycji wideo i skupia się na krótkich, rozrywkowych formach.

Zdaje się jednak, że chińska aplikacja ma do zaoferowania coś więcej, niż TikTok. Jej twórcy, chcąc prześcignąć konkurencję, skupili się o wiele bardziej na działaniach mających skutecznie zbudzić w użytkowniku potrzebę regularnej aktywności.

Likee

Zaangażowanie użytkownika kluczem do sukcesu aplikacji

Osiągnęli to, wprowadzając system rywalizacji, podobny do tych, który spotykamy w wielu grach. Każdy użytkownik Likee, korzystając z aplikacji, zarówno biernie, ale przede wszystkim czynnie, tworząc w niej treści, zbiera doświadczenie, które przekłada się na jego widoczny przez innych użytkowników level. Coraz wyższy level pozwala odblokowywać kolejne funkcje, na przykład po osiągnięciu 20. można prowadzić transmisje live.

Likee umożliwia również swoim użytkownikom śledzenie tego, co się dzieje w ich okolicy za sprawą zakładki „W pobliżu”. Ta, skupia w jednym miejscu treści użytkowników, którzy znajdują się w niedalekiej okolicy, co zwiększa możliwości social networkingowe i przywiązanie do aplikacji za sprawą lokalnych więzów.

Likee

Czy Likee zastąpi TikToka?

Likee zyskuje coraz większą popularność, również wśród polskich użytkowników. Czy ma jednak realne szanse strącić TikToka z obecnej pozycji lidera? Jak na razie depcze mu po piętach, warto zatem obserwować rozwój tej, jak na razie, bardzo dobrze prosperującej aplikacji.

Społeczność aplikacji Likee rośnie w siłę, a jej popularność wzrasta coraz szybciej. Czy stanie się ona groźnym konkurentem dla TikToka? Fenomen TikToka – najchętniej pobieranej aplikacji Choć TikTok istnieje na rynku już od 2016 roku – dopiero w ostatnim czasie zaczął zyskiwać na sile, jeśli chodzi o rynek aplikacji mobilnych. Początkowo, apka kojarzyła się raczej […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.