kadr z teledysku „Hot Shit”

Cardi B ma gest. Raperka zaoferowała innej artystce… dolara


04 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Po siedmiu latach od wydania Cheap Ass Weave Cardi B musiała zmierzyć się z prawami autorskimi. Raperka weszła w dyskusję z inną artystką, której zaproponowała dolara tantiem.

Cardi B zarobiła dwa dolary na jednym ze swoich hitów?

Jak podaje twitterowy profil The Female Rap Room, we wtorek minęło siedem lat od premiery Queen Speech Ep 4 brytyjskiej raperki Lady Leshurr. Fani Cardi B, choć nie muszą kojarzyć Brytyjki, najpewniej rozpoznają bit z utworu. Jest to ten sam instrumental, który Cardi wykorzystała w Cheap Ass Weave niedługo po premierze Lady Leshurr. Część użytkowników Twittera zauważyło podobieństwo, a do jednego z nich odezwała się sama Leshurr. Artystka wypomniała Cardi B, że ta nie zapłaciła jej za użycie bitu ani nie wpisała jej do creditsów. Nowojorska nawijaczka w odpowiedzi zaproponowała dolara, czyli rzekomą połowę zysków z utworu.

Możesz zapytać Cardi, czy może się ze mną podzielić. Użyła mojego bitu/pomysłu przed swoim wielkim wystrzałem. Teraz jest milionerką, a mnie nie zapłacono

– napisała Lady Leshurr.

Zobacz: Cardi B nie dla TikToka. Raperka twierdzi, że jej nowy singiel będzie zupełnie inny

Zarobiłam z dwa dolary na tej piosence. Chcesz dolara?

– odparowała Cardi.

Lady Leshurr odniosła się do zaczepki ze strony autorki Cheap Ass Weave. Raperka napisała, że w gruncie rzeczy chodziło jej przede wszystkim o dopisanie do credistów utworu.

Byłoby nieźle, ale szczerze mówiąc, chciałam moich creditsów. To szalone, że musiałam publikować tweeta, by otrzymać odpowiedź, skoro lata temu pisałam do ciebie prywatnie. Nie miałam z tym problemu, dopóki sądziłam, że to po prostu cover na YouTube, ale teraz ten numer jest na streamingach jako Cheap Azz Weave i wyskakuje przed moim, więc tak, dolar i creditsy proszę.

Serwis Uproxx donosi, że przez chwilę istniała odpowiedź Cardi, według której raperka miała się upewnić, by przynajmniej na YouTube Leshurr została dopisana. Do tej pory pod teledyskiem taka informacja się nie pojawiła. Według Spotify do dziś creditsy w Cheap Ass Weave również się nie zmieniły. Cheap Records podaje, że jedyną autorką utworu jest Cardi B.

Cardi B – Cheap Ass Weave

Po siedmiu latach od wydania Cheap Ass Weave Cardi B musiała zmierzyć się z prawami autorskimi. Raperka weszła w dyskusję z inną artystką, której zaproponowała dolara tantiem. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Mata przerwał wydawniczą ciszę! Co nowego wydał? Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →