kadr z teledysku „Hot Shit”

Cardi B ma gest. Raperka zaoferowała innej artystce… dolara


04 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Po siedmiu latach od wydania Cheap Ass Weave Cardi B musiała zmierzyć się z prawami autorskimi. Raperka weszła w dyskusję z inną artystką, której zaproponowała dolara tantiem.

Cardi B zarobiła dwa dolary na jednym ze swoich hitów?

Jak podaje twitterowy profil The Female Rap Room, we wtorek minęło siedem lat od premiery Queen Speech Ep 4 brytyjskiej raperki Lady Leshurr. Fani Cardi B, choć nie muszą kojarzyć Brytyjki, najpewniej rozpoznają bit z utworu. Jest to ten sam instrumental, który Cardi wykorzystała w Cheap Ass Weave niedługo po premierze Lady Leshurr. Część użytkowników Twittera zauważyło podobieństwo, a do jednego z nich odezwała się sama Leshurr. Artystka wypomniała Cardi B, że ta nie zapłaciła jej za użycie bitu ani nie wpisała jej do creditsów. Nowojorska nawijaczka w odpowiedzi zaproponowała dolara, czyli rzekomą połowę zysków z utworu.

Możesz zapytać Cardi, czy może się ze mną podzielić. Użyła mojego bitu/pomysłu przed swoim wielkim wystrzałem. Teraz jest milionerką, a mnie nie zapłacono

– napisała Lady Leshurr.

Zobacz: Cardi B nie dla TikToka. Raperka twierdzi, że jej nowy singiel będzie zupełnie inny

Zarobiłam z dwa dolary na tej piosence. Chcesz dolara?

– odparowała Cardi.

Lady Leshurr odniosła się do zaczepki ze strony autorki Cheap Ass Weave. Raperka napisała, że w gruncie rzeczy chodziło jej przede wszystkim o dopisanie do credistów utworu.

Byłoby nieźle, ale szczerze mówiąc, chciałam moich creditsów. To szalone, że musiałam publikować tweeta, by otrzymać odpowiedź, skoro lata temu pisałam do ciebie prywatnie. Nie miałam z tym problemu, dopóki sądziłam, że to po prostu cover na YouTube, ale teraz ten numer jest na streamingach jako Cheap Azz Weave i wyskakuje przed moim, więc tak, dolar i creditsy proszę.

Serwis Uproxx donosi, że przez chwilę istniała odpowiedź Cardi, według której raperka miała się upewnić, by przynajmniej na YouTube Leshurr została dopisana. Do tej pory pod teledyskiem taka informacja się nie pojawiła. Według Spotify do dziś creditsy w Cheap Ass Weave również się nie zmieniły. Cheap Records podaje, że jedyną autorką utworu jest Cardi B.

Cardi B – Cheap Ass Weave

Po siedmiu latach od wydania Cheap Ass Weave Cardi B musiała zmierzyć się z prawami autorskimi. Raperka weszła w dyskusję z inną artystką, której zaproponowała dolara tantiem. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →