„Bodyguard” z Whitney Houston i Kevinem Costnerem doczeka się remake’u


16 września 2021

Podziel się newsem:

Film Bodyguard z 1992 roku, gdzie główne role zagrali Kevin Costner i Whitney Houston, trafi na ekrany w nowej wersji.

Słodko-gorzki sukces Bodyguarda

Hollywood kontynuuje taśmowe remake’owanie wszystkiego, jak leci i tym razem pod lupę bierze thriller romantyczny Micka JacksonaBodyguard. W filmie z 1992 roku, znana aktorka i piosenkarka Rachel Marron (w tej roli oczywiście Whitney Houston) otrzymuje pogróżki od anonimowego prześladowcy. Kiedy artystka ociera się o śmierć, do jej ochrony zostaje zatrudniony były agent Secret Service, zawodowy ochroniarz – Frank Farmer (Kevin Costner).

„Bodyguard” z Whitney Houston i Kevinem Costnerem doczeka się remake'u
Bodyguard – plakat filmu

Film okazał się być ogromnym sukcesem komercyjnym, zarabiając na całym świecie ponad 411 milionów dolarów i pod tym względem wyprzedził go tylko Aladdyn. Bodyguard prześcignął chociażby Kevina samego w Nowym Jorku czy Nagi instynkt. Produkcja nieco spolaryzowała branżę, czego dowodem mogą być dwie nominacje do Oscarów – obie za piosenki Run To You oraz I Have Nothing – oraz aż siedem nominacji do Złotych Malin. Bodyguard rywalizował chociażby w kategoriach takich jak Najgorszy film, Najgorszy aktor, Najgorsza aktorka czy Najgorszy scenariusz.

Pomimo tych czysto filmowych aspektów, doceniono te muzyczne. Ścieżka dźwiękowa Bodyguarda jest najlepiej sprzedającym się tego typu wydawnictwem w historii i aż czwartym w ogóle. Płytę z muzyką z filmu wyprzedzają tylko kompilacja Their Greatest Hits Eagles, Back In Black AC/DC oraz Thriller Michaela Jacksona. Soundtrack ma dodatkowo status osiemnastokrotnej platyny, a także zgarnął Grammy za Album roku. To właśnie z tego albumu pochodzi słynny cover piosenki oryginalnie śpiewanej przez Dolly PartonI Will Always Love You – czy I’m Every Woman, za którym stoi Chaka Khan.

Whitney Houston – I Will Always Love You

Bodyguard przejdzie lifting

Przymiarki do remake’u Bodyguarda trwały już od 10 lat, jednak sprawy nabrały rozpędu dopiero teraz. Scenariusz napisze amerykański dramaturg i scenarzysta Matthew Lopez, którego sztuka Dziedzictwo z 2018 roku została ochrzczona najważniejszą amerykańską sztuką stulecia. Z filmem związany jest także autor scenariusza oryginału, Lawrence Kasdan, który będzie producentem. Żadne castingowe decyzje nie zostały póki co podjęte, jednak fani spekulują, kto może wcielić się w rolę piosenkarki – wśród najczęściej wymienianych pojawiają się Doja Cat, Camila Cabello czy Rihanna. Z projektem wiązano także Chrisa Hemswortha i Tessę Thompson, a także Channinga Tatuma i Cardi B.

Film Bodyguard z 1992 roku, gdzie główne role zagrali Kevin Costner i Whitney Houston, trafi na ekrany w nowej wersji. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →