"Luther"

Luther” wróci na ekrany. Serial zmieni się w film produkcji Netflixa i BBC


15 września 2021

Podziel się newsem:

Luther już oficjalnie dostał zielone światło i wkrótce, oprócz pięciu sezonów, fani będą mogli cieszyć się również pełnometrażowym filmem. Idris Elba ponownie wcieli się w detektywa Johna Luthera, a za przedstawienie jego dalszych perypetii odpowiedzialny będzie Netflix oraz brytyjska telewizja BBC.

Luther znowu na tropie

Serial zadebiutował na ekranach ponad dziesięć lat temu. Pierwszy sezon Luthera ukazał się w 2010 roku, natomiast ostatni, piąty, miał swoją premierę dwa lata temu. Produkcja opowiada o londyńskim detektywie, który tropi przestępców, nierzadko stosując przy tym niekonwencjonalnie moralnie metody. Zmaga się przy tym z nierozliczonymi sprawami z własnej przeszłości.

W serialu BBC, w rolę inspektora wcielił się Idris Elba i wykreował nietuzinkową, intrygującą postać. Produkcję śmiało można polecić fanom produkcji takich, jak Lupin, Sherlock, Alienista, czy Hannibal.

Po pięciu sezonach, historia Johna Luthera będzie kontynuowana. Netflix oraz BBC połączą siły, a już tej jesieni rozpoczną się zdjęcia do nowego filmu opowiadającego o losach brytyjskiego inspektora.

Luther Netflix Bbc film
BBC

Są już szczegóły

To na oficjalnym kanale Netflixa pojawiła się informacja, że kultowa już postać detektywa wraca do gry. Idris Elba raz jeszcze założy płaszcz, a także przyjmie szorstkie maniery Luthera. Do obsady filmu dołączyli również Cynthia Erivo znana z Harriet czy Outsidera oraz Andy Serkis kojarzony przede wszystkim z roli Golluma we Władcy Pierścieni. Nie wiadomo jeszcze jednak, w kogo dokładnie wcielą się aktorzy. Pozostaje także tajemnicą, czy na ekranie zobaczymy serialowych towarzyszy Elby.

Scenarzystą nadchodzącego filmu został Neil Cross, twórca Luthera, natomiast za kamerą stanie Jamie Payne, który wyreżyserował m.in. piąty sezon serialu. Fabularne detale produkcji póki co pozostają nieznane. W oczekiwaniu na film można jednak sobie przypomnieć – lub nadrobić – cały serial. Wszystkie sezony są dostępne na HBO GO.

Luther już oficjalnie dostał zielone światło i wkrótce, oprócz pięciu sezonów, fani będą mogli cieszyć się również pełnometrażowym filmem. Idris Elba ponownie wcieli się w detektywa Johna Luthera, a za przedstawienie jego dalszych perypetii odpowiedzialny będzie Netflix oraz brytyjska telewizja BBC. Luther znowu na tropie Serial zadebiutował na ekranach ponad dziesięć lat temu. Pierwszy sezon […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →