fot. Warner Bros. Pictures

„Black Adam” w pierwszy weekend zarobił dziesiątki milionów dolarów


23 października 2022

Podziel się newsem:

Najnowszy film z udziałem Dwayne’a Johnsona trafił do kin. Mimo bardzo różnego odbioru Black Adam zarobił blisko siedemdziesiąt milionów dolarów w pierwszy weekend.

Black Adam z bardzo dobrymi wynikami sprzedażowymi

W ostatni piątek zadebiutowała najnowsza produkcja z uniwersum DCEU. Serwis Variety donosi, że Black Adam, którego wyreżyserował Jaume Collet-Serra, w pierwszy weekend zainkasował już sześćdziesiąt siedem milionów dolarów. To o pięć milionów więcej niż pierwotnie zakładano.

Zobacz: Czy z tego uniwersum jeszcze będzie chleb? Byliśmy na filmie Black Adam [recenzja]

Wśród innych filmów od DC Black Adam uplasował się między Aquamanem a Shazamem. Pierwszy z wymienionych filmów w weekend po debiucie zarobił o osiemset tysięcy więcej, natomiast film Davida F. Sandberga o trzynaście i pół miliona dolarów mniej. Warto podkreślić, że budżet najnowszego dzieła z Dwayne’em Johnsonem wyniósł sto dziewięćdziesiąt pięć milionów dolarów, nie licząc kosztów marketingowych. Według Davida A. Grossa, szefa Franchise Entertainment Research, wynik jest bardzo dobry, a film powinien zwrócić się twórcom.

Oprócz Dwayne’a Johnsona w produkcji wystąpili także m.in. Aldis Hodge, Pierce Brosnan, Sarah Shahi, Quintessa Swindell oraz Noah Centineo. Autorami scenariusza są Rory Haines i Adam Sztykiel.

Black Adam – oficjalny zwiastun

Nie każdemu film przypadł do gustu

Kilka dni przed premierą w serwisie Rotten Tomatoes zaczęły pojawiać się pierwsze opinie. Do tej pory krytycy opublikowali ponad dwieście recenzji, których średnia ocena wyniosła czterdzieści procent.

Przeczytaj także: Czeka nas crossover uniwersów Marvela i DC? Tego chciałby Dwayne Johnson

Ocena wystawiona przez media drastycznie różni się od tej, którą stworzyli widzowie. Na podstawie ponad dwóch i pół tysiąca recenzji najnowszy film ze świata DC otrzymał aż dziewięćdziesiąt procent pozytywnych głosów.

Najnowszy film z udziałem Dwayne’a Johnsona trafił do kin. Mimo bardzo różnego odbioru Black Adam zarobił blisko siedemdziesiąt milionów dolarów w pierwszy weekend. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →