art: Ross Andru

Czeka nas crossover uniwersów Marvela i DC? Tego chciałby Dwayne Johnson


23 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Wkrótce w kinach zadebiutuje kolejna produkcja z DC Extended Universe – Black Adam. Odtwórca głównej roli, Dwayne Johnson, opowiedział niedawno o filmie i potencjalnym crossoverze z Marvel Cinematic Universe.

Dwayne Johnson uchyla rąbka tajemnicy o Black Adam i mówi o crossoverze z Marvelem

W zeszłym tygodniu na łamach magazynu Total Film ukazała się rozmowa z Dwayne’em Johnsonem dotycząca przede wszystkim filmu Black Adam. The Rock wcieli się w główną postać w najświeższym tytule z DC Extended Universe. Aktor wyznał, że mają wiele pomysłów na to, jak rozszerzyć uniwersum.

Mamy kilka pomysłów na to, jacy ludzie mogą zareagować na Black Adam, tak więc myślimy do przodu w stylu “Zastanówmy się, jak ten film dla nich wygląda”

– mówi Johnson.

Zobacz: Szykuje nam się dekada z nowymi produkcjami DC

Dwayne’a poparł także producent filmu, Hiram Garcia. Zaznaczył on, że rozszerzenie uniwersum zawsze było ich celem, nawet jeśli dotychczas postaci nie miały ze sobą do czynienia.

Podczas gdy Black Adam i Shazam mogą się nie przecinać, wszystko istnieje pod jednym wielkim parasolem DCEU. Chcemy być w stanie zbudować uniwersum tak duże, jak tylko możemy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z naszym planem, będziemy mieć możliwość zobaczenia crossoverów w pewnych punktach

– zapewnia.

Za reżyserię Black Adama odpowiada Jaume Collet-Serra. Film zadebiutuje na ekranach już 21 października.

Black Adam – oficjalny zwiastun

W tekście, oprócz wieści o nadchodzącym filmie, pojawił się także wątek crossoveru między DC a Marvelem. Do takich wydarzeń w świecie komiksu już dochodziło, jednak współczesne kino nie doznało jeszcze połączenia obu uniwersów. Dwayne Johnson przyznał, że stara się patrzeć z optymizmem w tej kwestii.

Jestem optymistą z natury. A szczególnie, gdy chodzi o twórczość, zwłaszcza filmy. Tym bardziej, gdy mowa o panteon superbohaterów i supervillainów DC. Po drugiej stronie ulicy mamy panteon superherosów i superprzestępców Marvela. Dla mnie oni nie tylko mogą, ale też powinni istnieć równolegle i pewnego dnia skrzyżować ścieżki

– stwierdził aktor.

To nie pierwszy raz, kiedy Johnson dzieli się taką refleksją. W listopadzie zeszłego roku aktor wyznał, że wierzy w stworzenie crossoverowej produkcji Marvela i DC z Ryanem Reynoldsem i Gal Gadot u boku. Na razie jednak nie pojawiły się żadne pogłoski, by korporacje powzięły wspólny projekt.

Wkrótce w kinach zadebiutuje kolejna produkcja z DC Extended Universe – Black Adam. Odtwórca głównej roli, Dwayne Johnson, opowiedział niedawno o filmie i potencjalnym crossoverze z Marvel Cinematic Universe. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →