kadr z filmu „Obecność”

To już oficjalne: „Obecność 4” otrzymała zielone światło. W projekt ponownie zaangażowany jest James Wan


22 października 2022

Podziel się newsem:

Dobra wiadomość dla fanów filmu z serii Obecność. Wytwórnia New Line ogłosiła, że powstanie czwarta część głównego cyklu. Co na razie wiadomo o produkcji?

Czwarta Obecność powstaje

Fani serii Obecność mają powód do zadowolenia. Wytwórnia New Line Cinema poinformowała, że powstaje czwarta część filmowego cyklu o Edzie i Lorraine Warrenach. Projekt jest jak na razie na bardzo wczesnym etapie rozwoju, jednak to tylko kwestia czasu, aż prace nad nim ruszą pełną parą. Scenariusz do filmu napisze David Leslie Johnson-McGoldrick, który był współautorem skryptu drugiej i trzeciej części Obecności oraz obu części Aquamana. Obraz wyprodukują ojcowie sukcesu pierwszej odsłony: reżyser James Wan i producent Peter Safran. Nie wiadomo jednak jeszcze, kto stanie za kamerą.

Najważniejszą informacją jest jednak to, że Patrick Wilson oraz Vera Farmiga powrócą do ról Eda i Lorraine Warrenów. Ich udział potwierdził na swoim Instagramie James Wan.

Obecność – horrorowy fenomen

Seria Obecność rozpoczęła się w 2013 roku filmem o tym samym tytule. Skupia się ona luźno na prawdziwych postaciach małżeństwa Warrenów Edzie i Lorraine – którzy zdobyli sławę jako badacze zjawisk paranormalnych, nierzadko zajmując się sprawami opętań przez duchy czy demony. Franczyza składa się jak na razie z trzech głównych filmów oraz pięciu spin-offów. W ich skład wchodzą: Annabelle, Annabelle: Narodziny zła, Annabelle wraca do domu, Zakonnica oraz Topielisko. Klątwa La Llorony. We Francji trwają obecnie zdjęcia do drugiej części Zakonnicy. Obraz ponownie skupi się na postaci siostry Irene, która musi stawić czoła demonowi Valakowi. Premiera filmu została zaplanowana na 8 września 2023 roku.

Franczyza Obecność zarobiła na całym świecie już ponad dwa miliardy dolarów, czyniąc ją najbardziej dochodową horrorową serią w historii.

Sprawdź także: Czy z tego uniwersum jeszcze będzie chleb? Byliśmy na filmie Black Adam [recenzja]

Dobra wiadomość dla fanów filmu z serii Obecność. Wytwórnia New Line ogłosiła, że powstanie czwarta część głównego cyklu. Co na razie wiadomo o produkcji? Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →