fot. materiały prasowe

„Black Adam” mógł być przeznaczony dla zupełnie innej publiczności


18 października 2022

Podziel się newsem:

W tym tygodniu Black Adam trafi do kin. Producenci filmu przyznali, że musieli nanieść sporo poprawek, by dzieło uznano za odpowiednie dla młodszych widzów.

Kolejne dzieło z DCEU mogło być filmem dla dorosłej publiki

Wczoraj na łamach serwisu Collider ukazała się rozmowa z producentami filmu Black Adam. Beau Flynn i Hiram Garcia zdradzili, że mało brakowało, by tytuł otrzymał zupełnie inną kategorię wiekową.

Zobacz: Black Adam ściera się z Justice Society w nowym zwiastunie filmu

Black Adam trafi do kin jako dzieło przeznaczone dla osób powyżej trzynastego roku życia. Ze względu na charakter głównego bohatera oraz liczbę zabitych złoczyńców istniało ryzyko, że film otrzyma kategorię R. Według przepisów po filmy z tym oznaczeniem nie mogą samodzielnie sięgnąć osoby młodsze niż siedemnaście lat. Aby po film mogła sięgnąć młodsza publiczność, nadchodząca produkcja DCEU była sprawdzana cztery razy przez Motion Picture Association of America. Flynn wyznał, że dopiero kilka tygodni temu udało się oficjalnie osiągnąć pożądaną kategorię wiekową.

Chcieliśmy mieć pewność, że uhonorujemy prawdziwy charakter Black Adama. Jedną z rzeczy, z których jest on znany, to jego agresja i skłonność do przemocy. Zrobienie filmu o Czarnym Adamie bez tego nie byłoby autentyczne. Dlatego zawsze podchodziliśmy do tego projektu z zamysłem, by naciskać właśnie z taką mocą.

Wiedzieliśmy, że czeka nas współpraca z MPAA, aby w końcu doprowadzić do tego, że film otrzyma odpowiednią kategorię. To było dla nas bardzo ważne. Dwayne też był w to bardzo zaangażowany

– powiedział Garcia.

Black Adam trafi do kin w najbliższy piątek. W filmie Jaume’a Collet-Serry oprócz Dwayne’a Johnsona wystąpią również m.in. Pierce Brosnan, Sarah Shahi oraz Quintessa Swindell.

Black Adam – oficjalny zwiastun

W tym tygodniu Black Adam trafi do kin. Producenci filmu przyznali, że musieli nanieść sporo poprawek, by dzieło uznano za odpowiednie dla młodszych widzów. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →