GettyImages

Billie Eilish została osobą roku według organizacji PETA


02 grudnia 2021

Podziel się newsem:

Billie Eilish, 19-letnia piosenkarka, weganka i adwokatka praw zwierząt, stała się tym samym najmłodszą zdobywczynią tytułowej nagrody. Sprawdź szczegóły.

Eilish i jej pro-zwierzęce poczyniania

W 2021 Billie przekonała designera mody, Oscara de la Rentę, by zaprzestał wykorzystywania futer w swoich projektach po tym, jak zaprojektował jej sukienkę na Met Galę 2021. Następnie artystka ogłosiła to osiągnięcie jako jeden z highlightów swojej kariery.

To była dla mnie naprawdę spora rzecz. Mam nadzieję, że więcej marek za tym podąży.

Tegoroczna Met Gala była również pierwszą, na której serwowano wyłącznie wegańskie posiłki.

Przeczytaj także: Måneskin coveruje „Bury A Friend” Billie Eilish

Billie Eilish
Billie Eilish na Met Gali, żródło: GettyImages

Billie Eilish publicznie wyraziła swoje obrzydzenie w stosunku do ludzi, którzy noszą futra z norek, jednocześnie krytykując przemysł mleczny i mięsny za „torturowanie zwierząt”.

Gwiazda wypuściła w tym roku także swoją własną serię butów Nike, które są w stu procentach wegańskie. Miało to miejsce tuż przed tym, jak we wrześniu ruszyła z nietestowaną na zwierzętach linią perfum, w których nie ma żadnych składników pochodzenia zwierzęcego.

W międzyczasie, Eilish nawoływała swoich fanów, by nie jedli indyka w Święto Dziękczynienia. W wywiadzie dla British Vogue powiedziała, że „indyki to jedne z najłagodniejszych zwierząt na świecie”.

Dowiedziałam się, co tak naprawdę dzieje się w przemyśle mięsnym i mlecznym… Po prostu nie mogę tak po prostu iść dalej ze swoim życiem, nie robiąc w związku z tym.

– mówi Billie

Ponadto, artystka otrzymała kilka różnych nominacji do nadchodzących nagród Grammy, w tym m.in. w kategorii „album roku” za Happier Than Ever. Rozdanie statuetek odbędzie się w Los Angeles 31 stycznia.

Billie Eilish, 19-letnia piosenkarka, weganka i adwokatka praw zwierząt, stała się tym samym najmłodszą zdobywczynią tytułowej nagrody. Sprawdź szczegóły. Eilish i jej pro-zwierzęce poczyniania W 2021 Billie przekonała designera mody, Oscara de la Rentę, by zaprzestał wykorzystywania futer w swoich projektach po tym, jak zaprojektował jej sukienkę na Met Galę 2021. Następnie artystka ogłosiła to […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →