fot: YouTube

Billie Eilish powraca do Singapuru, by zaprezentować piosenki z EP-ki „Guitar Songs


22 września 2022

Podziel się newsem:

Billie Eilish po raz kolejny odwiedziła malowniczy Singapur, by w jednym z tamtejszych parków zaśpiewać piosenki z EP-ki Guitar Songs.

Emocje otoczone singapurską roślinnością

Billie Eilish prezentuje nam materiał ze swojej EP-ki Guitar Songs w wersji live. I to nie byle jakim live! Wokalistka zabrała nas bowiem do serca Singapuru, gdzie wspólnie z nią, Finneasem, reżyserem Choānna i współpracującą z nią Singapurską Radą Turystyki zasiedliśmy razem w Cloud Forest. To stylizowana na las tropikalny ogromna, nowoczesna szklarnia, w której nie tylko spotkać można bujną roślinność, ale też wysoki wodospad. Miejsce zwane Lasem Chmur idealnie wpasowało się w akustyczne piosenki Billie, tworząc razem z nimi przepiękną porcję brzmień, które zostały zaprezentowane w malowniczej scenerii.

Przeczytaj także: Billie Eilish apeluje do swoich fanów – „Nie róbcie tak!”

Billie Eilish wypuszcza „Guitar Songs” z dwoma singlowymi niespodziankami - „TV” i „The 30th”
fot. Mason Poole

Dlaczego na miejsce nagrań wybrano akurat Singapur i Cloud Forest? Jak się okazało, ma on bardzo sentymentalne znaczenie dla samej wokalistki.

Singapur był jednym z pierwszych miejsc, do których pojechałam w ramach trasy. Byłam tam tylko przez jeden dzień i absolutnie się w nim zakochałam. Cloud Forest jest jednym z najpiękniejszych miejsc, jakie widziałam w swoim życiu. Te dwie piosenki są dla mnie bardzo ważne. Czuję się z nimi naprawdę związana i chciałam zaśpiewać je w miejscu, które sprawi, że poczuję się intymnie

– powiedziała Billie Eilish.

Podczas wydarzenia wokalistka zaprezentowała dwie piosenki. O każdej z nich Billie Eilish opowiadała w wywiadzie udzielonym przy okazji premiery EP-ki dla Apple Music. Pierwsza z piosenek – TV – powstała pod wpływem emocji wokół uchylenia wyroku w sprawie Roe v. Wade:

Napisaliśmy tę linijkę na kilka tygodni przed jej [ustawy zapewniającej dostęp do aborcji we wszystkich stanach – przyp. red.] oficjalnym unieważnieniem. Wszystko to wydarzyło się podczas trwania festiwalu Glastonbury, a ja po prostu siedziałam w domu na podwórku z psami. Moja mama wyszła i powiedziała: „unieważnili ją”. Boże, to było jak opadająca kurtyna zagłady. Nie było w tej sprawie prawie żadnej obojętnej reakcji. Wydaje mi się, że miałam jakąś nierealistyczną nadzieję, że wcale do tego nie doszło

– przyznaje Billie.

Wokalistka opowiedziała również o historii The 30th, która jest pierwszą piosenką, jaką Billie napisała z bratem od czasu albumu Happier Than Ever:

Tytuł pochodzi od wydarzenia, do którego doszło w moim życiu 30 listopada. Było to niesamowite uczucie, które trzeba samemu po prostu przeżyć. Spisywałam wtedy wszystkie myśli, które mnie nachodziły. Byłam wtedy z Finneasem i powiedziałam: „Przepraszam, nie wiem, co miałeś w planach, ale musimy teraz napisać o tym piosenkę”. I tak zrobiliśmy. To była pierwsza piosenka, którą napisaliśmy od czasu powstania Happier Than Ever

– skwitowała artystka.

Billie Eilish przyznała również, że „ma nadzieję, że nagra kolejny album w przyszłym roku”.

Billie Eilish po raz kolejny odwiedziła malowniczy Singapur, by w jednym z tamtejszych parków zaśpiewać piosenki z EP-ki Guitar Songs. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →