kadr z teledysku „PIEKARENKA (UPGRADE)”

Belmondawg hołduje klasycznej włoskiej kuchni tytułem najnowszej EP-ki


08 września 2022

Podziel się newsem:

Belmondawg zaprezentował następcę zeszłorocznej EP-ki Hustle As Usual. W serwisach streamingowych zadebiutowało Aglio e Olio EP.

Nowa EP-ka od Belmondziaka

Ostatnie miesiące dla Młodego G to pracowity czas. W wakacje Belmondziarz wydał wespół z Expo 2000 maxisingiel Piekarenka, a niedługo później zapowiedział Sztossingery EP z The Very Polish Cut-Outs, które mają ukazać się tej jesieni.

Zobacz: Piekarenka to nie wszystko. Belmondawg szykuje EP-kę z The Very Polish Cut-Outs

Zanim jednak na rynek trafią Sztossingery, Belmondawg prezentuje słuchaczom solowy materiał. Aglio e Olio EP to osiem utworów, trwających niecały kwadrans. Zanim krążek trafił na serwisy streamingowe, Belmondo opublikował singiel Aglio Olio e Peperoncino z udziałem Yomena. Nad bitami czuwali tacy producenci, jak wspomniany wcześniej Expo 2000, Babcia Wiosna, Oil Beatz, a także kolektyw Nolyrics. Materiał dostępny jest również w wersji fizycznej w sklepie Poppyn.

Aglio e Olio to kamień milowy Belmondziakologii, fundamentem na którym powstał label POPPYN. Okrojona część materiału z tej płyty została wydana na przełomie 2020/2021 w formie nielegala w nakładzie 200 sztuk, na nośniku Mini CD, z okładką drukowaną na risografie. Biały kruk.

Aglio e Olio powraca jako epka z numerem katalogowym 000. Zawiera zremasterowane wersje pierwotnie brakujących utworów, za które odpowiada Eprom Sounds Studio.

– czytamy w opisie albumu (oryginalna pisownia).

Belmondawg – Aglio e Olio EP – odsłuch albumu

Hustle As Usual EP-ką roku 2021

Poprzedni projekt Belmondziaka został ciepło przyjęty nie tylko przez fanów Młodego Gdynianina. Podczas gali Lech Polish Hip-Hop Awards, która miała miejsce w Płocku w sierpniu tego roku, Belmondawg otrzymał statuetkę w kategorii EP-ka Roku. Wśród nominowanych byli także Miszel z Eurotrapem, Lowpas i +, Pstykidd z krążkiem Treasure chest oraz Ryfa Ri i Panama z albumem Elo polo.

Belmondawg zaprezentował następcę zeszłorocznej EP-ki Hustle As Usual. W serwisach streamingowych zadebiutowało Aglio e Olio EP. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. Słoń w międzynarodowym cypherze […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →