kadr z teledysku „PIEKARENKA (UPGRADE)”

Belmondawg hołduje klasycznej włoskiej kuchni tytułem najnowszej EP-ki


08 września 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Belmondawg zaprezentował następcę zeszłorocznej EP-ki Hustle As Usual. W serwisach streamingowych zadebiutowało Aglio e Olio EP.

Nowa EP-ka od Belmondziaka

Ostatnie miesiące dla Młodego G to pracowity czas. W wakacje Belmondziarz wydał wespół z Expo 2000 maxisingiel Piekarenka, a niedługo później zapowiedział Sztossingery EP z The Very Polish Cut-Outs, które mają ukazać się tej jesieni.

Zobacz: Piekarenka to nie wszystko. Belmondawg szykuje EP-kę z The Very Polish Cut-Outs

Zanim jednak na rynek trafią Sztossingery, Belmondawg prezentuje słuchaczom solowy materiał. Aglio e Olio EP to osiem utworów, trwających niecały kwadrans. Zanim krążek trafił na serwisy streamingowe, Belmondo opublikował singiel Aglio Olio e Peperoncino z udziałem Yomena. Nad bitami czuwali tacy producenci, jak wspomniany wcześniej Expo 2000, Babcia Wiosna, Oil Beatz, a także kolektyw Nolyrics. Materiał dostępny jest również w wersji fizycznej w sklepie Poppyn.

Aglio e Olio to kamień milowy Belmondziakologii, fundamentem na którym powstał label POPPYN. Okrojona część materiału z tej płyty została wydana na przełomie 2020/2021 w formie nielegala w nakładzie 200 sztuk, na nośniku Mini CD, z okładką drukowaną na risografie. Biały kruk.

Aglio e Olio powraca jako epka z numerem katalogowym 000. Zawiera zremasterowane wersje pierwotnie brakujących utworów, za które odpowiada Eprom Sounds Studio.

– czytamy w opisie albumu (oryginalna pisownia).

Belmondawg – Aglio e Olio EP – odsłuch albumu

Hustle As Usual EP-ką roku 2021

Poprzedni projekt Belmondziaka został ciepło przyjęty nie tylko przez fanów Młodego Gdynianina. Podczas gali Lech Polish Hip-Hop Awards, która miała miejsce w Płocku w sierpniu tego roku, Belmondawg otrzymał statuetkę w kategorii EP-ka Roku. Wśród nominowanych byli także Miszel z Eurotrapem, Lowpas i +, Pstykidd z krążkiem Treasure chest oraz Ryfa Ri i Panama z albumem Elo polo.

Belmondawg zaprezentował następcę zeszłorocznej EP-ki Hustle As Usual. W serwisach streamingowych zadebiutowało Aglio e Olio EP. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Nowa EP-ka od Belmondziaka Ostatnie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →