Bedoes z międzynarodowym sukcesem? „Rewolucja Romantyczna” na 5 miejscu Spotify Charts!


21 stycznia 2021

Podziel się newsem:

Bedoes i jego najnowszy album znaleźli się się na 5 miejscu listy przebojów Spotify. Jednak, czy na pewno oznacza to, że raper idzie po międzynarodowy sukces?

Reklama

Międzynarodowa rewolucja?

Najnowszy album Bedoesa i Lanka zgodnie z przewidywaniami okazał się ogromnym sukcesem. Niestety, również podzielił słuchaczy bydgoskiego rapera. Głosy niezadowolenia dotyczą przede wszystkim przewidywalności w tekstach i ogólnie rozumianej monotonii. Powstał nawet ranking, w którym skrupulatnie wyliczono Borysowi ile razy używa słów takich jak: gang czy skład, lub gdy korzysta z różnego rodzaju odwołań do broni białej, bądź palnej.

Bedoes & Lanek - Rewolucja Romantyczna

Niemniej jednak, Rewolucja Romantyczna niemalże z miejsca zdominowała wszystkie polskie listy przebojów w serwisach streamingowych. Jak się okazało, nie tylko polskich. Bedoes na swoim Instagramie pochwalił się, że jego najnowszy album uplasował się na piątym miejscu międzynarodowej listy Spotify Charts.

Owszem, jest to niesamowite osiągnięcie, jednakże czy xoznacza to, że najnowszy album Bedoesa i Lanka rzeczywiście jest piątym, najchętniej słuchanym albumem na świecie? Nie do końca tak to wygląda.

Na czym polega Spotify Charts?

Spotify Charts, to nic innego jak zestawienie najchętniej słuchanych płyt w serwisie Spotify. W owej liście pod uwagę brane są odtworzenia danego albumu w 72 godziny od jego premiery. Zatem pojawienie się Rewolucji Romantycznej w tym rankingu nie jest efektem tego, że Borysa nagle zaczęto słuchać w innych zakątkach świata.

Po prostu polscy słuchacze w tym czasie wygenerowali tak dużą liczbę odtworzeń, co pokazuje jak bardzo czekali oni na ten album. Warto także wspomnieć, że niedawno, na siódmym miejscu Spotify Charts znalazł się Kukon z drugą częścią Ogrody Mixtape.

Jednakże, to wcale nie oznacza, że Bedoesa nie stać na międzynarodowy sukces i uznanie na europejskiej scenie. Mam wrażenie, że przy tempie w jakim rozwija się obecnie hip-hop w naszym kraju, a przede wszystkim dzięki umiejętnościom, Bedoes wcześniej czy później może znaleźć uznanie zagranicznych słuchaczy, czego z całego serca mu życzę.


Bedoes & Lanek – Rewolucja Romantyczna

Bedoes i jego najnowszy album znaleźli się się na 5 miejscu listy przebojów Spotify. Jednak, czy na pewno oznacza to, że raper idzie po międzynarodowy sukces? Międzynarodowa rewolucja? Najnowszy album Bedoesa i Lanka zgodnie z przewidywaniami okazał się ogromnym sukcesem. Niestety, również podzielił słuchaczy bydgoskiego rapera. Głosy niezadowolenia dotyczą przede wszystkim przewidywalności w tekstach i ogólnie […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Polish Hip-Hop Festival 2021

Biletomat.pl
260 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.