Banksy pokazał kulisy powstania pracy “Create Escape”

Podziel się newsem:

Nowe dzieło Banksy’ego pojawiło się w poniedziałek na murach niedziałającego więzienia w brytyjskim Reading. Artysta udostępnił filmik przedstawiający kulisy jego powstania.

Nowe dzieło Banksy’ego na murach opuszczonego więzienia

Praca Create Escape, która w poniedziałek pojawiła się na nieczynnym więzieniu, przedstawia więźnia, który ucieka z zakładu karnego na linie stworzonej z prześcieradeł. Skazany zabiera ze sobą maszynę do pisania.

Banksy prezentuje nową pracę Create Escape

Banksy zostawiając na ścianie swój mural, prawdopodobnie chciał przyłączyć się do głośnej petycji związanej z niewyburzaniem obiektu w Reading. Zakład karny stoi opuszczony od 2013 roku, a w ubiegłym roku został wystawiony przez brytyjski rząd na sprzedaż. Historyczne miejsce może przez to zostać zrównane z ziemią, by w przyszłości powstały tam apartamenty. Wiele osób, w tym takie znane postaci, jak aktorzy Kenneth Branagh i Natalie Dormer, chciałoby, aby w murach byłego więzienia powstało centrum kultury i sztuki.

Banksy i mural na murze opuszczonego więzienia

The Joy of Painting with Bob Ross & Banksy – Banksy pokazuje kulisy powstania najnowszego muralu

Brytyjski streetartowiec udostępnił w swoich mediach społecznościowych filmik nawiązujący do kultowego programu The Joy of Painting, emitowanego w latach 80. i 90., którego gospodarzem był Bob Ross. Amerykański malarz, nauczyciel sztuki i prezenter witał gości, a następnie prowadził kurs malowania. The Joy of Painting with Bob Ross & Banksy pokazuje kulisy powstawania najnowszego dzieła.

Wystawa prac Banksy’ego w Polsce

Fani Banksy’ego w Polsce mogą już oglądać jego prace na żywo. Od 12 lutego w warszawskim Centrum Praskim Koneser gości wystawa The Art of Banksy. Without Limits, zawierająca najpopularniejsze dzieła brytyjskiego artysty. Wystawa będzie dostępna do 11 kwietnia.

Banksy wystawa w Polsce

Nowe dzieło Banksy’ego pojawiło się w poniedziałek na murach niedziałającego więzienia w brytyjskim Reading. Artysta udostępnił filmik przedstawiający kulisy jego powstania. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →