Banksy pokazał kulisy powstania pracy “Create Escape”

Obserwuj nas na instagramie:

Nowe dzieło Banksy’ego pojawiło się w poniedziałek na murach niedziałającego więzienia w brytyjskim Reading. Artysta udostępnił filmik przedstawiający kulisy jego powstania.

Nowe dzieło Banksy’ego na murach opuszczonego więzienia

Praca Create Escape, która w poniedziałek pojawiła się na nieczynnym więzieniu, przedstawia więźnia, który ucieka z zakładu karnego na linie stworzonej z prześcieradeł. Skazany zabiera ze sobą maszynę do pisania.

Banksy prezentuje nową pracę Create Escape

Banksy zostawiając na ścianie swój mural, prawdopodobnie chciał przyłączyć się do głośnej petycji związanej z niewyburzaniem obiektu w Reading. Zakład karny stoi opuszczony od 2013 roku, a w ubiegłym roku został wystawiony przez brytyjski rząd na sprzedaż. Historyczne miejsce może przez to zostać zrównane z ziemią, by w przyszłości powstały tam apartamenty. Wiele osób, w tym takie znane postaci, jak aktorzy Kenneth Branagh i Natalie Dormer, chciałoby, aby w murach byłego więzienia powstało centrum kultury i sztuki.

Banksy i mural na murze opuszczonego więzienia

The Joy of Painting with Bob Ross & Banksy – Banksy pokazuje kulisy powstania najnowszego muralu

Brytyjski streetartowiec udostępnił w swoich mediach społecznościowych filmik nawiązujący do kultowego programu The Joy of Painting, emitowanego w latach 80. i 90., którego gospodarzem był Bob Ross. Amerykański malarz, nauczyciel sztuki i prezenter witał gości, a następnie prowadził kurs malowania. The Joy of Painting with Bob Ross & Banksy pokazuje kulisy powstawania najnowszego dzieła.

Wystawa prac Banksy’ego w Polsce

Fani Banksy’ego w Polsce mogą już oglądać jego prace na żywo. Od 12 lutego w warszawskim Centrum Praskim Koneser gości wystawa The Art of Banksy. Without Limits, zawierająca najpopularniejsze dzieła brytyjskiego artysty. Wystawa będzie dostępna do 11 kwietnia.

Banksy wystawa w Polsce

Nowe dzieło Banksy’ego pojawiło się w poniedziałek na murach niedziałającego więzienia w brytyjskim Reading. Artysta udostępnił filmik przedstawiający kulisy jego powstania. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Nowe dzieło Banksy’ego […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →