Banksy nową pracą komentuje śmierć George’a Floyda

Podziel się newsem:

Wciąż nie milkną echa sprawy zabójstwa George’a Floyda. Głos w tej sprawie zabrał również najpopularniejszy twórca street artu – Banksy.

Od zabójstwa George’a Floyda przez policjanta Dereka Chauvina minęły już dwa tygodnie. Wciąż jednak nie milkną echa tego wydarzenia, a przez Stany Zjednoczone w dalszym ciągu przetaczają się wielotysięczne manifestacje i protesty.

Głos w tej sprawie zabierają artyści z całego świata. Hip-hopowy duet Run The Jewels, zadedykował swój najnowszy album zmarłemu Afroamerykaninowi. Twórcy muzyki elektronicznej przekazali zyski ze sprzedaży swojej muzyki w serwisie Bandcamp, na rzecz ruchu Black Lives Matter. Swój komentarz na Instagramie zamieścił także najpopularniejszy twórca street artu – Banksy.

Banksy komentuje zabójstwo George’a Floyda

Prace Banksy’ego zawsze były zaangażowane społecznie. Jego najnowsze dzieło przedstawia flagę Stanów Zjednoczonych, pod którą postawione są wieńce, portret czarnoskórego mężczyzny oraz zapaloną świecę.

Na początku pomyślałem, że powinienem się zamknąć i posłuchać, co mają do powiedzenia w tej sprawie czarnoskórzy ludzie. Dlaczego jednak miałbym to robić? To nie jest ich problem, tylko mój. System zawodzi osoby o innym kolorze skóry, niż biały. Bo to biały system. To jak pęknięta rura, która zalewa mieszkanie ludzi żyjących na dole. Awaria sprawia, że to im przydarza się nieszczęście, ale to nie oni powinni naprawić usterkę. Nie zrobią tego, bo nikt nie wpuści obcych do swojego mieszkania. Jest to zatem problem białych i jeśli oni go nie rozwiążą, ktoś będzie musiał wejść na górę i wyważyć drzwi.

Wciąż nie milkną echa sprawy zabójstwa George’a Floyda. Głos w tej sprawie zabrał również najpopularniejszy twórca street artu – Banksy. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej […]

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →