Banksy nową pracą komentuje śmierć George’a Floyda

Obserwuj nas na instagramie:

Wciąż nie milkną echa sprawy zabójstwa George’a Floyda. Głos w tej sprawie zabrał również najpopularniejszy twórca street artu – Banksy.

Od zabójstwa George’a Floyda przez policjanta Dereka Chauvina minęły już dwa tygodnie. Wciąż jednak nie milkną echa tego wydarzenia, a przez Stany Zjednoczone w dalszym ciągu przetaczają się wielotysięczne manifestacje i protesty.

Głos w tej sprawie zabierają artyści z całego świata. Hip-hopowy duet Run The Jewels, zadedykował swój najnowszy album zmarłemu Afroamerykaninowi. Twórcy muzyki elektronicznej przekazali zyski ze sprzedaży swojej muzyki w serwisie Bandcamp, na rzecz ruchu Black Lives Matter. Swój komentarz na Instagramie zamieścił także najpopularniejszy twórca street artu – Banksy.

Banksy komentuje zabójstwo George’a Floyda

Prace Banksy’ego zawsze były zaangażowane społecznie. Jego najnowsze dzieło przedstawia flagę Stanów Zjednoczonych, pod którą postawione są wieńce, portret czarnoskórego mężczyzny oraz zapaloną świecę.

Na początku pomyślałem, że powinienem się zamknąć i posłuchać, co mają do powiedzenia w tej sprawie czarnoskórzy ludzie. Dlaczego jednak miałbym to robić? To nie jest ich problem, tylko mój. System zawodzi osoby o innym kolorze skóry, niż biały. Bo to biały system. To jak pęknięta rura, która zalewa mieszkanie ludzi żyjących na dole. Awaria sprawia, że to im przydarza się nieszczęście, ale to nie oni powinni naprawić usterkę. Nie zrobią tego, bo nikt nie wpuści obcych do swojego mieszkania. Jest to zatem problem białych i jeśli oni go nie rozwiążą, ktoś będzie musiał wejść na górę i wyważyć drzwi.

Wciąż nie milkną echa sprawy zabójstwa George’a Floyda. Głos w tej sprawie zabrał również najpopularniejszy twórca street artu – Banksy. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Od zabójstwa George’a Floyda […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →