fot. banksy.co.uk

Banksy pokazał nowy mural. Ale już go nie ma

Obserwuj nas na instagramie:

Znany brytyjski streetartowiec pochwalił się dziełem na swojej stronie internetowej i na Instagramie. „Zepsuty poranek”, dopisał.

Dzień dobry

Znacie takie konto na Instagramie, jak Dzień dobry? Można podrzucać tam swoje własne zdjęcia z sytuacji, które zepsuły wasz poranek. Roi się tam od ujęć rozlanej kawy, rozsypanej soli, przewróconych kwiatków. Jest też malownicze zdjęcie patelni, która wypadła komuś z ręki, a jej zawartość, czerwony sos, rozbryzgał się na całą kuchnię. Ot klasyczne poranki, które zepsuły nieprzewidziane okoliczności. Teraz Banksy zrobił coś podobnego, ale w odrobinę większej skali.

Banksy
źródło: banksy.co.uk

Chłopiec i kot

Na nowych zdjęciach na profilu anonimowego artysty widzimy opuszczony, 500-letni budynek w hrabstwie Kent. Z naszego mini-śledztwa wynika, że to farma Blacksole, znajdująca się w na ulicy Margate we wsi Broomfield na przedmieściach Herne Bay. Na jednym z zamurowanych okien lub (co bardziej prawdopodobne) na jednej z górnych bram wejściowych gospodarstwa Banksy namalował rozsuwającego zasłony chłopca i jego kota. Wykorzystał do tego element zastany – metalową, pogniecioną blachę. Post, który można znaleźć na Instagramie, układa się w swoiste fotostory – na pierwszej fotce dom stoi w całości, na drugiej widzimy zbliżenie na dzieło, a na trzecim po fragmencie ściany pozostała wyrwa. Za zniszczenia odpowiada koparka i stojący obok robotnik. Podpis pod zdjęciem wydaje się jasny: „Morning is broken”, czyli „Zepsuty poranek”.

Banksy
źródło: banksy.co.uk

Historia zrównana z ziemią

Wrzut Banksy’ego prawdopodobnie znalazł się w tej okolicy nieprzypadkowo – ponad rok temu pojawiła się informacja, że historyczne, kilkusetletnie zabudowania okolicy Broomfield mają zostać zrównane z ziemią. Łącznie 67 domów, które zostały zbudowane nawet w 1529 roku, ma zostać przerobione na nowoczesne, deweloperskie osiedle. Projekt zakłada nie tylko wybudowanie mieszkań, ale postawienie także w pobliskim parku sieci sklepów, restauracji McDonald’s i barów drive-thru. I teraz właśnie ruszyły prace oraz burzenie zabytkowych obiektów.

Banksy w hrabstwie Kent – ciąg dalszy

To kolejne, czwarte już dzieło Banksy’ego, które powstało w tej okolicy. 14 lutego opisywaliśmy walentynkowy wrzut twórcy, który pojawił się na murze w mieście Margate. Artysta, malując ofiarę przemocy, zabrał głos w sprawie przemocy wobec kobiet.

Znany brytyjski streetartowiec pochwalił się dziełem na swojej stronie internetowej i na Instagramie. „Zepsuty poranek”, dopisał. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Dzień dobry Znacie takie konto na […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →