Banksy z kolejnym pandemicznym muralem. „Aachoo!”

Podziel się newsem:

Banksy zaprezentował nowy mural. Powstał on na jednym z budynków w Bristolu i przedstawia kichającą starszą panią. Zobaczcie.

Banksy często łączy swoje prace z zastanymi elementami krajobrazu. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego dzieła, które również wychodzi poza ściany budynku, na którym znalazł się mural. Aachoo! przedstawia starszą kobietę, która kichnięciem wywołuje podmuch, który przewrócił śmietnik i zachwiał równowagę przechodnia, którego parasol wywinął się na drugą stronę. Sama staruszka w wyniku kichnięcia wypuściła z ręki torebkę i laskę. Wypadła jej także sztuczna szczęka ;)

banksy aachoo
Banksy – Aachoo!

Warto też zwrócić uwagę na miejsce, w którym znalazł się mural. Powstał on na ulicy Vale na przedmieściach Bristolu, która jest prawdopodobnie najbardziej stromą ulicą w Anglii. Jezdnia jest tam nachylona pod kątem 22 stopni.

banksy
Banksy – Aachoo!

Trudno nie odnieść wrażenia, że Banksy nową pracą chce w żartobliwy sposób zachęcić do noszenia maseczek.

Banksy i jego pandemiczne prace

To zresztą nie pierwsza praca artysty, słynącego z zaangażowania w bieżących problemach społecznych, nawiązująca do pandemii. W kwietniu, w czasie pierwszego lockdownu, Banksy pokazał swoją łazienkę, którą opanowały szczury, z podpisem „My wife hates it when I work from home”.

Miesiąc później pokazał obrazek zatytułowany Game Changer z dzieckiem bawiącym się lalką pielęgniarką, w ten sposób doceniając służbę zdrowia. Spiderman i Batman zostali odsunięci na bok, bo w dzisiejszych czasach to lekarze i pielęgniarki są prawdziwymi superbohaterami.

Głośno zrobiło się także o dziele Banksy’ego, które w lipcu pojawiło się w londyńskim metrze. Na ścianach wagonu pojawiły charakterystyczne dla artysty szczury, lekceważące obowiązek noszenia maseczek, używające ich jako spadochronów.

Banksy zaprezentował nowy mural. Powstał on na jednym z budynków w Bristolu i przedstawia kichającą starszą panią. Zobaczcie. Banksy często łączy swoje prace z zastanymi elementami krajobrazu. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego dzieła, które również wychodzi poza ściany budynku, na którym znalazł się mural. Aachoo! przedstawia starszą kobietę, która kichnięciem wywołuje podmuch, który przewrócił […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →