Banksy zachęca do noszenia maseczek

Obserwuj nas na instagramie:

W londyńskim metrze pojawiła się nowa praca Banksy’ego. Co tym razem chce nam przekazać najbardziej tajemniczy artysta na świecie?

Banksy – artysta zaangażowany

Ostatnie miesiące to okres niezwykle burzliwy w globalnej debacie publicznej. Kryzys wywołany pandemią COVID-19 skłonił wielu z nas do zmiany optyki społecznej oraz poglądów. Narastający niepokój i idący za nim najbardziej pierwotny strach egzystencjalny przyczynił się do radykalizacji oraz rozchwiania postaw obywatelskich. W takich momentach, postaw takich jak ta, którą od dawna reprezentuje Banksy potrzeba nam najbardziej.

Artysta od lat słynie ze swojego zaangażowania w bieżące problemy społeczne. Krytykuje żarłoczny kapitalizm i idący z nim pod rękę konsumpcjonizm, piętnuje bezsens i głupotę rasizmu oraz komentuje najnowsze wydarzenia polityczne. Wczoraj po raz kolejny postanowił zabrać głos.

Banksy o noszeniu maseczek

Jak zapewne pamiętacie, Wielka Brytania jakiś czas temu znalazła się w ogniu międzynarodowej krytyki ze względu na swoją strategię zapobieganiu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Ilość zarażonych była o wiele wyższa, niż w innych krajach co przekładało się, niestety, na wyższą śmiertelność. Wszystko by nie pozwolić rozpędzonej machinie gospodarczej zwolnić, w czym wielu komentatorów dopatruje się długofalowego planu łagodzenia skutków brexitu.

Nowa praca Banksy’ego pojawiła się w londyńskim metrze i została równie szynko zeń usunięta. Obowiązuje tam restrykcyjna polityka, która nie pozwala na obecność grafitti. Jednocześnie władze metra zaprosiły artystę do publikacji dzieła w bardziej odpowiednim do tego miejscu.

W filmie, który wylądował na Instagramie twórcy, możemy zobaczyć zamaskowaną postać Banksy’ego malującą na ścianach metra szczury, będące znakiem rozpoznawczym artysty, używające maseczek jako spadochronów. Akcja nawiązuje do najnowszego rozporządzenie brytyjskiego rządu, który od 24 lipca wprowadził nakaz noszenia maseczek w sklepach.

Wyświetl ten post na Instagramie.

. . If you don’t mask – you don’t get.

Post udostępniony przez Banksy (@banksy)

W londyńskim metrze pojawiła się nowa praca Banksy’ego. Co tym razem chce nam przekazać najbardziej tajemniczy artysta na świecie? Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Banksy – […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →