Czy Banksy to wokalista Massive Attack?


03 września 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Brytyjski dziennikarz dostrzegł zaskakującą zbieżność między datami koncertów Massive Attack, a pojawianiem się prac Banksy’ego.

Tożsamość najsłynniejszego twórcy street artu jest tematem ciągłych spekulacji. Tym razem o bycie Banksym podejrzewany jest Robert “3D” Del Naja, wokalista Massive Attack. Co miałoby czynić kolejną teorię bardziej prawdopodobną niż pozostałe?

Brytyjski dziennikarz Craig Williams zauważył, że murale Banksy’ego pojawiały się w różnych miastach akurat wtedy, gdy przebywali w nich Massive Attack. Williams dostrzegł, że w ciągu ostatnich 12 lat pojawiło się ponad 12 murali akurat wtedy, gdy w pobliżu zespół grał koncert.

massive-attack-bansky

Teoria robi się jeszcze ciekawsza, gdy weźmie się pod uwagę to, że 3D sam był twórcą graffiti w latach 80. oraz że przyznaje się do przyjaźni z Banksym. Na dodatek jedną z gwiazd zaproszonych na otwarcie “przygnębiającego parku rozrywki” Banksy’ego – Dismaland w Wielkiej Brytanii – był właśnie zespół Massive Attack. Do występu grupy ostatecznie nie doszło.

Del Naja już kilka lat temu był pytany o to, czy jest Banksym. Odpowiedział wtedy, że choć tworzył graffiti przez trzy lata, postanowił poświęcić się karierze muzycznej. Zdaniem twórcy nowej teorii Robert Del Naja może nie być… jedynym Banksym. Banksy może być po prostu kolektywem, za którym stoi kilku twórców. Ostatnio mówiło się, że słynny twórca street artu tak naprawdę nazywa się Rubin Gunningham, ale może te dwie teorie wcale się nie wykluczają…

Sprawdź także:
Tajemnice popkultury. Muzyczne teorie spiskowe, które okazały się prawdą

Brytyjski dziennikarz dostrzegł zaskakującą zbieżność między datami koncertów Massive Attack, a pojawianiem się prac Banksy’ego. Tożsamość najsłynniejszego twórcy street artu jest tematem ciągłych spekulacji. Tym razem o bycie Banksym podejrzewany jest Robert “3D” Del Naja, wokalista Massive Attack. Co miałoby czynić kolejną teorię bardziej prawdopodobną niż pozostałe? Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →