Young Leosia

Young Leosia, dawniej Sara, właściwie Sara Leokadia Sudoł – polska piosenkarka, raperka, autorka tekstów, realizatorka dźwięku i DJ-ka.

Grała jako DJ-ka w klubach, takich jak m.in. Prozak 2.0, Miłość Kredytowa, Mewa Towarzyska czy Newonce Bar. Pierwsze piosenki nagrywała od 2015 roku jako Sara.

6 sierpnia 2020 zadebiutowała z singlem „Wyspy”, który jednak przeszedł niezauważony, podobnie jak kolejny – „Zakochałam się, ale zryłeś”, który nagrała z zespołem B24.

16 października 2020 wraz z Żabsonem, Beteo i Boruccim wydała singel „ULALA”, który dostał się na polskie streamingowe listy przebojów Apple Music, iTunes i Spotify. Również w 2020 zaśpiewała gościnnie w utworze rapera Nik Tendo(cz.) „Loyal”, który był wysoko notowany na czeskich i słowackich listach przebojów.

Największą popularność zyskała w 2021 dzięki singlowi „Szklanki”, który dostał się na szczyt polskiej listy Apple Music oraz Spotify. Do utworu nakręciła teledysk, który do września 2021 został wyświetlony ponad 24 mln razy w serwisie YouTube. W czerwcu zagrała główną rolę w teledysku Maty do utworu „Kiss cam (podryw roku)”. 6 sierpnia wydała singel „Jungle Girl”, który nagrała we współpracy z Żabsonem. Piosenka znalazła się na jej debiutanckim albumie pt. Hulanki, który został wydany 23 września nakładem wytwórni Internaziomale. 24 września opublikowała teledysk do utworu „Baila Ella”, który w ciągu miesiąca od premiery przekroczył 8 mln wyświetleń w serwisie YouTube.

Wydarzenia z tym artystą (0)

Brak wydarzeń dla tego artysty

Piosenki tego artysty (4)

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →