Mr. Polska

Mr. Polska

Mr. Polska, właściwie Dominik Włodzimierz Czajka-Groot – holenderski raper, piosenkarz i autor tekstów polskiego pochodzenia.

Rapuje po niderlandzku, sam i jako członek grupy Nouveau Riche, a także w języku polskim. Współpracował z artystami takimi jak: Malik Montana, Kizo, Abel de Jong, Bedoes.

Urodził się w Toruniu. Gdy miał 3 lata, czyli w 1992 roku, jego rodzina wyemigrowała do Holandii, osiadając w Amsterdamie. Raper jest absolwentem Herman Brood Academie(ang.). W roku 2007 swoim własnym nakładem wydał album pod pseudonimem MC Polski. W maju 2011 zespół Nouveau Riche wydał album Alziend Oor, na którym Mr. Polska wykonuje 11 utworów. W październiku wydał album solowy De boswachter EP. Pod koniec 2011 tytuł Polak roku przyznała mu polsko-holenderska fundacja Polonus. Album solowy Waardevolle gezelligheid w marcu 2012 osiągnął 30. miejsce w holenderskim Album Top 100. W styczniu 2021 otrzymał nagrodę im. prof. Bralczyka w kategorii Najlepszy Tekst Piosenki Popularnej za utwór pt. “Faza”.

Wydarzenia z tym artystą (0)

Brak wydarzeń dla tego artysty

Piosenki tego artysty (4)

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →