Kartky

Kartky

Kartky, właśc. Jakub Jankowski – polski raper, wychowany w Bytomiu. Od października 2015 był członkiem wytwórni QueQuality, należącej do rapera Quebonafide. W 2019 roku założył swoją wytwórnie Outside of Society (na YouTubie kanał działa pod nazwą OU7SIDE), na której konto od 22 grudnia 2019 roku wypuszcza swoje single.

W 2009 roku wypuścił album Odkryj pasję, która tętni w bruku, która została objęta patronatem portalu hip-hop.pl. Kolejną płytę opublikował dopiero w 2014 roku – był to mixtape Preseason Highlights.

Następnie w 2015 roku ukazały się kolejno krążki Shadowplay i Fuego Infinito, który był pierwszą „legalną” płytą w dorobku artysty (wydaną z ramienia QueQuality).

Owocem współpracy z Emesem Milliganem z kolei, stał się krążek Nowe Kino, który dotarł na 24. miejsce listy OLiS.

20 kwietnia 2018 roku Kartky wydał album Blackout, który dostał się na 8. miejsce ww. listy.

14 grudnia tego samego roku, miała miejsce premiera jego siódmej produkcji, Black Magiic. W ramach promocji wydawnictwa, zrealizowano teledyski do pięciu utworów. Przyniosło ono raperowi pierwsze wyróżnienie w postaci złotej płyty za sprzedanie 15 tysięcy egzemplarzy, przyznanej 7 sierpnia 2019 roku.

Po pięciu miesiącach, na kanale QueQuality, opublikowano teledysk Kartky’ego do utworu „się skończył”, zapowiadający jego kolejny album Dom na skraju niczego. Krążek miał swoją premierę 2 sierpnia 2019 roku. 11 grudnia tego samego roku, album pokrył się złotem.

24 grudnia 2019 roku, na kanale labelu Kuby OU7SIDE, opublikowano siedem utworów z nowej EP-ki rapera pt. Zakazane piosenki. W późniejszym czasie, na kanale pojawiły się teledyski do kolejnych kompozycji: „Skellige” oraz „Obliviate”. 21 lutego 2020 miała miejsce sklepowa premiera albumu. Wydawnictwo wzbiło się na 2. miejsce notowania OLiS.

28 marca 2020 roku opublikował utwór “Plastikowe kwiaty” z wokalnym udziałem Gibbsa, zapowiadający jego kolejny album.

5 stycznia 2021 roku wydał singiel “KRZYK” wraz z udziałem ruskiefajki zapowiadający album pt. Kraina Lodu. 3 marca zaprezentował utwór “0 II (słowa na wiatr)” i potwierdził wydanie nowego albumu w drugim kwartale 2021 roku.

Wydarzenia z tym artystą (0)

Brak wydarzeń dla tego artysty

Piosenki tego artysty (4)

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →