materiały prasowe

Ursynów znów stanie się synonimem hip-hopu. Tede gwiazdą Ursynaliów

Obserwuj nas na instagramie:

3 czerwca startują Ursynalia. Gwiazdą tegorocznej edycji jednych z najstarszych polskich Juwenaliów będzie Tede, a kolejne ogłoszenia już wkrótce. Sprawdź szczegóły.

Ursynalia, czyli lata tradycji

Ursynalia to jedne z najstarszych polskich Juwenaliów. Pierwsza impreza organizowana przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego odbyła się w 1983 roku! Początkowe edycje polegały na organizacji seansów filmów, konkursów kabaretów studenckich czy zawodów sportowych. Bliższe obecnej formie edycje, koncertowej, sięgają 2005 roku, a hip-hop z początku był jednym z najmocniejszych punktów tych wydarzeń. Podczas pierwszej edycji wystąpili Łona, Fisz i O.S.T.R. Ursynalia nie ograniczały się jednak tylko do rapu. Koncert zespołu Dżem w 2007 roku zgromadził blisko 60 tysięcy osób! To wydarzenie sprawiło, że rock stał się głównym gatunkiem, jaki można było usłyszeć podczas tych niezwykłych wydarzeń. Edycja z 2012 roku przerosła najśmielsze oczekiwania fanów imprez studenckich, bowiem po wykonaniu w poprzednich latach poważnych kroków w stronę profesjonalnego festiwalu muzycznego, organizatorom udało się zaprosić gwiazdy światowego formatu takie jak Limp Bizkit, Slayer, Billy Talent czy Nightwish.

Relacja z koncertu Dżemu (Ursynalia 2007)

Hip-hop powraca na Ursynów. Kup bilety! [aktualizacja 24.05.2022]

Po wielu latach wydaje się, że w 2022 roku to hip-hop będzie gatunkiem dominującym podczas Ursynaliów. Świadczy o tym pierwsza z głównych gwiazd festiwalu, a więc Tede. Legenda polskiej sceny rapowej wystąpi z największymi hitami ze swojej bardzo długiej i bogatej dyskografii. Oprócz niego podczas imprezy SGGW wystąpi Kartky, a także Kękę, który zapowiedział przerwę koncertową. Może się okazać, że to jedna z ostatnich w najbliższym czasie szans, by zobaczyć rapera z Radomia na żywo. Kolejne ogłoszenia artystów, którzy zagrają 3 i 4 czerwca na Ursynaliach już wkrótce i jesteśmy przekonani, że jest na co czekać. Bilety na to wydarzenie są dostępne do kupienia na stronie biletomat.pl.

Ursynów znów stanie się synonimem hip-hopu. Tede gwiazdą Ursynaliów
Plakat promujący Ursynalia 2022

3 czerwca startują Ursynalia. Gwiazdą tegorocznej edycji jednych z najstarszych polskich Juwenaliów będzie Tede, a kolejne ogłoszenia już wkrótce. Sprawdź szczegóły. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →