Jungkook

Jungkook

Jungkook, właśc. Jeon Jeong-guk – południowokoreański piosenkarz i tekściarz, członek południowokoreańskiego zespołu BTS.

Jeon Jung-kook urodził się 1 września 1997 r. w Pusan, w Korei Południowej. Jego rodzina składa się z rodziców i starszego brata. Uczęszczał do szkoły podstawowej i gimnazjum Baekyang w Pusan. Kiedy został stażystą, przeniósł się do gimnazjum Singu w Seulu. Jungkook początkowo bardzo interesował się sportami, a w szczególności marzył o zostaniu profesjonalnym graczem w badmintona, ale w szczególności piosenka „Heartbreaker” G-Dragona wpłynęła to na to, że zdecydował się zostać piosenkarzem.

W 2011 roku Jungkook wziął udział w przesłuchaniu do koreańskiego talent show Superstar K podczas przesłuchań w Daegu. Chociaż nie został wybrany, otrzymał oferty przyjęcia od siedmiu firm rozrywkowych. Ostatecznie zdecydował się zostać stażystą w Big Hit Entertainment, po tym, jak zobaczył występ RM’a. Aby pracować nad swoimi umiejętnościami tanecznymi w ramach przygotowań do debiutu, wyjechał do Los Angeles latem 2012 roku, aby przejść szkolenie taneczne w Movement Lifestyle. W czerwcu 2012 roku pojawił się w teledysku południowokoreańskiego artysty Jo Kwon „I’m Da One”, a także pracował jako tancerz dla Glam przed swoim debiutem. W 2017 roku ukończył School of Performing Arts Seoul. W listopadzie 2016 roku postanowił zrezygnować z egzaminów CSAT (ogólnokrajowego koreańskiego egzaminu wstępnego na uniwersytet) i zapisał się do Global Cyber University wraz z pozostałymi członkami zespołu poza Jinem.

Wydarzenia z tym artystą (0)

Brak wydarzeń dla tego artysty

Piosenki tego artysty (4)

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →