Dawid Kwiatkowski

Dawid Kwiatkowski

Dawid Piotr Kwiatkowski – polski piosenkarz, autor tekstów i osobowość telewizyjna. Karierę muzyczną zaczynał w zespole Two of Us. Wydał sześć solowych albumów studyjnych: 9893, 9893 Akustycznie, Pop & Roll, Element trzeci, Countdown i 13 grzechów niczyich.

Za sprzedaż swoich albumów otrzymał jedną platynową płytę i jedną złotą.

Laureat Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego europejskiego wykonawcy i dwukrotnie dla najlepszego polskiego wykonawcy, czterech nagród Nickelodeon Kids’ Choice Award i jednej Telekamery.

Był uczestnikiem, jurorem lub gościem w kilku programach rozrywkowych i użyczył głosu drugoplanowym postaciom w filmach animowanych SpongeBob: Na suchym lądzie i Sing. Prowadzi czynnie działalność charytatywną.

Jego twórczość klasyfikowana jest jako popowa. Na czwartym albumie umieścił więcej brzmień elektronicznych.
Ceni twórczość Rihanny. Jest fanem Ellie Goulding.

Uchodzi za gwiazdę Internetu, idola nastolatek i jednego z najpopularniejszych artystów młodego pokolenia. Jest jednym z najpopularniejszych polskich użytkowników Instagrama i Snapchata oraz jednym z najbardziej aktywnych użytkowników Twittera.

W grudniu 2014 fraza „Dawid Kwiatkowski” uplasowała się na 2. miejscu w kategorii „polska muzyka” i 5. miejscu w kategorii „polskie osoby” w opublikowanym przez Google Zeitgeist rankingu najczęściej wyszukiwanych haseł w polskim Internecie. W grudniu 2018 fraza była jednym z najczęściej wyszukiwanych haseł w kategorii „muzycy” w polskim Internecie.

Wydarzenia z tym artystą (0)

Brak wydarzeń dla tego artysty

Piosenki tego artysty (4)

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →