Aero i Gedz w nowym singlu oddają hołd hip-hopowym legendom


10 września 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Aero i Gedz w dość niecodzienny sposób postanowili oddać hołd hip-hopowym legendom. Sprawdźcie czy tak jak oni będziecie bujać się Z boku na bok.

Nigdy z hip-hopu na pop…

Dziś w samo południe do sieci wleciał pierwszy singiel promujący nowy mixtape od Aero – członka takich ekip jak Troya czy BOR Crew. Z boku na bok, to numer, który zaskakuje nie tylko brzmieniem, ale także warstwą liryczną. Aero i zaproszony przez niego Gedz postanowili w oddać hołd swoim muzycznym idolom.

Niektóre słowa ze zwrotek, mogą okazać się zbyt kontrowersyjne dla słuchaczy. Zwłaszcza dla tych, którzy szukają problemów tam gdzie ich nie ma.

Patrząc na to co działo się w Internecie za sprawą jednej ze zwrotek Szpaka, która była odwołaniem do kasowego hitu Bobby’ego Shmurdy, Aero i Gedz postanowili nie podejmować zbędnego ryzyka i pomimo faktu, że warstwa liryczna nie jest nad wyraz szokująca, przed klipem zamieścili stosowny disclaimer.

Żaden z fragmentów utworu nie został nagrany w celu obrazy kogoś z powodu odmiennego koloru skóry. Utwór to hołd dla naszych poprzedników, którzy stali się naszą inspiracją. Pokój dla tych którzy odeszli. Wielki szacunek dla żyjących legend.

Aero x Gedz

Z boku na bok przepełnione jest przemyśleniami Aero i Gedza na temat obecnej sytuacji w hip-hopie, otwieraniu się na nowe brzmienia, a także muzycznych wspomnień i raperów, którzy ukształtowali ich jako twórców.

Jednak to co najbardziej zapada w pamięć, to świetny i niespotykany w polskim hip-hopie, iście garage’owy bit, który wyprodukowała młoda i obiecująca bitmakerka Kamska. Generalnie cały utwór i jego kompozycja przypominają mi o czasach, kiedy całe dnie spędzałem na słuchaniu brytyjskich raperów. Natomiast klip za który odpowiada APTLY FILMZ, to małe montażowe arcydzieło.

Aero x Gedz – Z boku na bok

Nowy mixtape od Aero w drodze!

aero
Aero – GHETTOBLASTER – okładka albumu

Pod koniec maja, na półki sklepowe trafił drugi, pełnoprawny album od Aero. Wydawnictwo gdańskiego rapera ukazało się nakładem BOR Records. Znajdziemy na nim kawałki kontynuujące osiedlową opowieść, którą Aero przedstawił nam na swoim pierwszym projekcie.

GHETTOBLASTER możecie zamówić ze strony borshop.pl. Natomiast co do informacji na temat nowego mixtape’u zatytułowanego Owoce Morza, z którego pochodzi nowy singiel, musimy jeszcze trochę poczekać.

Aero – GHETTOBLASTER – odsłuch albumu

Aero i Gedz w dość niecodzienny sposób postanowili oddać hołd hip-hopowym legendom. Sprawdźcie czy tak jak oni będziecie bujać się Z boku na bok. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →