Gedz ze Złotą i Platynową płytą! Sprawdźcie szczegóły

Podziel się newsem:

Gedz ostatni rok może zaliczyć do udanych. Ostatni krążek Bohema, spotkał się z bardzo dobrym odbiorem, o czym świadczą aż cztery wyróżnienia dla gdańskiego rapera.

Ja ciągle ten sam, ale nie ma życia bez zmian

Powyższy cytat jest chyba idealnym odzwierciedleniem tego, co wydarzyło się w kontekście Gedza w ubiegłym roku. Raper we wrześniu wydał swój piąty solowy album. Jest to kolejny, po NNJL, Amebie i 24365, album, gdzie Gedz pokazuje nam swój przelot po eksperymentalnych i awangardowych wręcz brzmieniach. Na każdym z tych krążków zauważalny jest progres w nawijce, doborze bitów, ich jakości oraz całej oprawy związanej z wydawnictwem.

gedz - bohema
Gedz – Bohema – okładka albumu

Bohema to zdecydowanie także najdojrzalszy i spójny krążek w dorobku artysty. W wielu utworach Gedz wręcz wylewa z siebie wszystkie emocje i przemyślenia, z którymi wielu słuchaczy może się utożsamiać. Wyraźny również jest skok w jakości podkładów, o czym pisałem wyżej. Ponadto Bohema niemalże idealnie równoważy materiał stricte rapowy z tym śpiewanym i nieco lżejszym w odbiorze. To wszystko zostało docenione nie tylko przez krytyków, ale przede wszystkim przez słuchaczy. Świadczy o tym fakt, że płyta uzyskała tytuł Złotej.

Dodatkowo single promujące album także zostały nagrodzone. Kosmita, tak samo jak album pokrył się Złotem. Natomiast Bali od dziś podwójnie mieni się Platynowym kolorem.

Gedz – Kosmita

Gedz – Bali

Człowiek renesansu?

Te określenie w kontekście Gedza wcale nie wydaje mi się przesadzone. Człowiekiem renesansu określa się bowiem człowieka wielu talentów, a takim właśnie jest Kuba.

Oprócz rzucania tłustych barsów, Gedz jest także wziętym producentem, w jednym z wpisów na swoich socialach stwierdził, że po wydaniu albumu wchodzi w tryb masowej produkcji bitów. Na swoim koncie ma już jeden producencki krążek zatytułowany Limitless808 i jeśli mamy wierzyć zapowiedziom artysty, kolejny jest już w drodze.

gedz
Fot. Adam Słaboń

Ponadto Gedziula jest członkiem kilku kolektywów producenckich. Wraz z LOAA tworzy duet 808bros. Panowie wyprodukowali razem kilka utworów na Bohemę, ale także maczali palce w powstawaniu płyt chociażby Dwóch Sławów. W 2020 roku ma ukazać się również producencki krążek duetu 808bros.

Kolejnym projektem jest WiFi Boys, który jest tworzony we współpracy z FORXST’em. Niestety ostatnimi czasy o wspólnym materiale zrobiło się cicho, jednak miejmy nadzieję, że jeszcze będzie nam dane usłyszeć kolejne wspólne utwory WiFi Boys.

Oprócz producenckich albumów, Gedziula pracuje także nad kolejnym rapowym wydawnictwem. STAMINA ma ukazać się w drugiej połowie 2020 roku. Na ten moment w sieci dostępny jest pierwszy singiel z gościnnymi wokalami Qry’ego. Posłuchajcie

Gedz – CHCX CHCX

Natomiast, jeśli chcecie posłuchać utworów Gedza na żywo, to najlepszą okazją będzie jego koncert w ramach Mazury Hip-Hop Festival w Giżycku, który jest najstarszym hip-hopowym festiwalem w Polsce. Karnety na MHHF 2020 znajdziecie na stronie Biletomat.pl

Gedz ostatni rok może zaliczyć do udanych. Ostatni krążek Bohema, spotkał się z bardzo dobrym odbiorem, o czym świadczą aż cztery wyróżnienia dla gdańskiego rapera. Ja ciągle ten sam, ale nie ma życia bez zmian Powyższy cytat jest chyba idealnym odzwierciedleniem tego, co wydarzyło się w kontekście Gedza w ubiegłym roku. Raper we wrześniu wydał […]

Mazury Hip-Hop Festival 2020

Biletomat.pl
od 150 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →