Miły ATZ, Adi Nowak, VNM, Freddie Gibbs i wielu innych. Sprawdźcie piątkowe premiery

Obserwuj nas na instagramie:

Mamy piątek, więc przyszedł czas na kolejne premiery płytowe. Wśród dzisiejszego zestawienia znalazł się między innymi debiut Miłego ATZ, ale także wyczekiwany krążek Adiego Nowaka, czy VNM’a. Jednak to nie wszystko, sprawdźcie jakie płyty pojawiły się dziś na streamingach.

Aero – GHETTOBLASTER

aero
Aero – GHETTOBLASTER – okładka albumu

GHETTOBLASTER to już drugi solowy album pochodzącego z Gdańska rapera. Jednak Aero na swoim koncie ma oczywiście kilka innych projektów. Tworzył on między innymi kolektyw TROYA wraz z Kizem i Specem. Ich wspólny album ukazał się w 2017 roku nakładem Step Records.

TROYA – Troya

Jednak po tym wydawnictwie panowie skupili się na swoich solowych karierach. I tak też właśnie w 2019 ukazał się pierwszy solowy album od AeroBlockbuster. Następnie Gdański raper dołączył do BOR Records i to właśnie nakładem tej wytwórni ukazał się GHETTOBLASTER.

Aero feat Kizo – VANDALE

Na swoim drugim krążku Aero kontynuuje swoją opowieść o tętniących klimatem nadmorskich osiedlach. Natomiast jeżeli chodzi o warstwę muzyczną, to mamy tu wszystkie obecne trendy w rapie, od wesołych melodyjek, po dudniące basem 808.

Aero – GHETTOBLASTER – odsłuch albumu


Adi Nowak – Nienajseksowniejsze

adi nowak
Adi Nowak – Nienajseksowniejsze – okładka albumu

Przejście Adiego Nowaka z Asfalt Records do SBM Label obiło się szerokim echem w polskim hip-hopie. Na jego pierwszy projekt w nowych barwach czekało zatem spore grono słuchaczy. Pierwsza wzmianka o albumie pojawiła się w #Hot16Challenge Adiego, gdzie poznaliśmy jego tytuł, a także datę premiery.

Adi Nowak – #Hot16Challenge2

Dziś Nienajseksowniejsze wjechało na wszystkie platformy streamingowe. Krążek otwiera Śniadanie w Massachusetts, czyli jedyny track, do którego powstał teledysk. No przynajmniej na ten moment.

Adi Nowak – Śniadanie w Massachusetts

Tytuł, oraz okładka Nienajseksowniejsze jest odniesieniem do pierwszego projektu AdiegoNienajprawdziwsze. Na najnowszym wydawnictwie znajdziemy 8 utworów, które idealnie wprowadzą nowego słuchacza w szalony styl Adiego Nowaka, natomiast stały słuchacz nie powinien czuć się zawiedziony.

Natomiast, jeżeli chcecie zobaczyć Adiego Nowaka na żywo, to będziecie mieli okazję to zrobić na tegorocznym Polish Hip-Hop Festival w Płocku. Bilety na te wydarzenie znajdziecie na stronie Biletomat.pl

Adi Nowak – Nienajseksowniejsze – odsłuch albumu


Miły ATZ – Czarny Swing

Miły ATZ - Czarny Swing
Miły ATZ – Czarny Swing – okładka albumu

Chyba najbardziej wyczekiwana przeze mnie dzisiejsza premiera. Czarny Swing od Miłego ATZ to jego pełnoprawny debiut na polskim rynku muzycznym. Co prawda dostaliśmy od niego w ubiegłym roku EP-kę Deadline, jednak to Czarny Swing jest docelowym projektem Atezecioka.

Miły ATZ – Klasyk

Udostępniane single zdradzały poniekąd klimat jaki czeka nas na LP Miłego ATZ, jednak efekt końcowy po prostu powala na kolana. Mamy tu kawałki, w których UK sound aż wylewa się z każdej strony, a głośniki wariują od mnogości linii basowych. Nie zabrakło także miejsca na nieco chillowe kawałki. Szczerze, po pierwszym odsłuchu byłem nieco zawiedzony, jednak z każdym kolejnym jest coraz lepiej.

Miły ATZ – Copypaste

Produkcją większości kawałków zajął się atutowy, ale mamy także producenckie gościnki między innymi Nocnego, Deemza czy Sokosa. Jeżeli chodzi o featy, to usłyszmy tu zwroteczki Marcelego Bobera, Kuby Knapa i Siwersa. Nikt w Polsce jak ATZ!

Ponadto, Atezeciok wystąpi także na tegorocznym Enea Spring Break we wrześniu. Zatem macie jeszcze trochę czasu, aby nauczyć się wszystkich utworów z płyty. Natomiast bilety na tegoroczny Spring Break znajdziecie na stronie Biletomat.pl

Miły ATZ – Czarny Swing – odsłuch albumu


Aitch – POLARIS

aitch
Aitch – POLARIS – okładka albumu

Co prawda przenosimy się za granicę, ale zostajemy dalej w klimacie, w który wprowadził nas Miły ATZ. Dziś w nocy swoją niespodziewaną premierę miała EP’ka brytyjskiego rapera Aitcha, który przez wielu uważany jest z jeden z największych talentów brytyjskiej sceny. Szczególnie, że Aitch ma zaledwie 21 lat.

Aitch – Taste (Make It Shake)

W 2019 roku swoją premierę miało AitH2O, które nieco namieszało na brytyjskim rynku muzycznym. Krążek dotarł do 3. miejsca brytyjskich list sprzedaży, a kilka singli pokryło się Platyną. Pomimo młodego wieku i krótkiego stażu na scenie Aitch współpracował już z takimi zawodnikami jak Stormzy, Jaykae Young T, Bugsey, AJ Tracey, czy nawet Ed Sheeran.

Ed Sheeran feat Stormzy, Jaykae, Aitch – Take Me Back To London

Aitch x AJ Tracey feat. Tay Keith – Rain

Natomiast dziś w nocy do sieci trafiła EPka młodego rapera zatytułowana POLARIS. Znajdziemy na niej takie utwory jak hit ostatnich tygodni, czyli Rain nagrany z AJ Tracey’em i Tay Keith’em, a także mający swoją premierę kilka godzin przed krążkiem numer 30.

Aitch – 30

Aitch – POLARIS – odsłuch albumu


VNM – Hope For The Best

vnm okładka
VNM – Hope For The Best – okładka albumu

Z kolejną premierą przychodzi także VNM. Autor jednego z najmocniejszych singli ostatnich tygodni daje po raz kolejny bardzo osobisty album. W jednym z singli V szczerze dzielił się ze słuchaczami swoimi problemami i sytuacją jaka spotkała go w życiu. Na szczęście Venom powoli wychodzi na prostą i dostarcza kawał świetnej muzyki.

VNM – Hope For The Best

Nowy krążek Venoma, to kolejny po Czuz Tu Daj Najs album wydany nakładem wytwórni rapera – De Nekst BestVNM na swoim nowym wydawnictwie podejmuje próbę rozważań nad swoim obecnym podejściu do tworzenia i słuchania muzyki, o decyzjach związanych z posiadaniem potomstwa, czy uzależnieniu od telefonu i obecnej roli social mediów.

VNM – Na pewno nigdy/Umrzesz

Jeżeli chcecie wspomóc VNMa i jego wytwórnie to zakupcie krążek na stronie denekstbest.com, albo sprawdźcie odsłuch nowego albumu na Spotify.

VNM – Hope For The Best – odsłuch albumu


Freddie Gibbs & The Alchemist – Alfredo

Freddie Gibbs
Freddie Gibbs & The Alchemist – Alfredo – okładka albumu

Dla fanów nieco klasycznych brzmień także mamy świetną propozycję w postaci najnowszego albumu Freddiego Gibbsa i The AlchemistaAlfredo. Nowy krążek to nie pierwszy raz gdy Freddie przecina się z legendarnymi producentami. W 2019 ukazała się Bandana nagrana we współpracy z Madlibem, na której znalazł się między innymi świetny numer Crime Pays. Ponadto, na poprzednim krążku usłyszeć mogliśmy także zwrotki od między innymi Pushy T, czy Andersona .Paaka.

Freddie Gibbs & Madlib – Crime Pays

Tym razem Freddie i The Alchemist na krążek zaprosili chociażby Ricka Rossa, a także Tylera, The Creatora. Sam Freddie natomiast jest jednym z najbardziej niedocenianych amerykańskich raperów. Jest to zawodnik, który świetnie odnajduje się na klasycznych podkładach, a także na bitach mocnych, w których dudnią basy, a cykacze cykają jak szalone.

Freddie Gibbs & The Alchemist – Alfredo – odsłuch albumu

Mamy piątek, więc przyszedł czas na kolejne premiery płytowe. Wśród dzisiejszego zestawienia znalazł się między innymi debiut Miłego ATZ, ale także wyczekiwany krążek Adiego Nowaka, czy VNM’a. Jednak to nie wszystko, sprawdźcie jakie płyty pojawiły się dziś na streamingach. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →