fot. materiały prasowe

Adele przegrywa z polskim rapem. Sokół lepszy od wokalistki


02 grudnia 2021

Podziel się newsem:

Najnowsze zestawienie OLiS ponownie zaskakuje. Aż cztery pierwsze pozycje to nowości, w tym Adele i Sokół. Jak podaje oficjalna lista sprzedaży, wyniki wokalistki okazały się gorsze niż założyciela Prosto.

Adele bez „jedynki” na OLiS

W sieci opublikowano najnowsze zestawienie sprzedaży w okresie 19-25 listopada. Ostatnie listopadowe zestawienie obfitowało w kilkanaście nowości, w tym płyty Adele, Sokoła, Krzysztofa Zalewskiego czy Erica Claptona. Adele, mimo zatrząśnięcia rynkiem winylowym, wywierania wpływu na platformy streamingowe i ogólnoświatowych zasięgów, w Polsce nie zajęła szczytu podium w notowaniu sprzedaży. Wokalistka wraz z albumem 30 zadebiutowała dopiero na drugiej lokacie. Jedynym twórcą wyprzedzającym Brytyjkę jest Sokół, który 19 listopada wydał swój drugi solowy materiał pt. NIC.

Sokół feat. Sarius – Cześć

Zobacz: 30 to album dla wrażliwego konesera muzyki – recenzja nowej płyty Adele

Ostatnie miejsce podium zajął Krzysztof Zalewski z albumem MTV Unplugged wydanym nakładem Kayax. Tuż za Zalewskim znalazł się Ten Typ Mes wraz z płytą Hello Baby. Pierwszą piątkę zamyka sanah z Irenką, która niedawno otrzymała diamentowe wyróżnienie od ZPAV. Na pierwszych dziesięciu miejscach znalazło się aż siedem nowości. Oprócz wyżej wspomnianych są to: Ochman Ochman (6. miejsce), Me and That Man z albumem New Man, New Songs, Same Shit vol. 2 (7. miejsce) oraz Sting z płytą The Bridge (8. miejsce).

W zestawieniu nie zabrakło regularnych bywalców, jak Mata, Kizo, czy Krzysztof Krawczyk. Największą liczbę notowań może pochwalić się grupa Guns’n’Roses ze składanką Greatest Hits i stu trzynastoma tygodniami na OLiS. Oficjalną listę sprzedaży zamknęli Kwiat Jabłoni albumem Mogło być nic.

Kwiat Jabłoni – Mogło być nic

Pozostałe nowości na OLiS

W całym zestawieniu sprzedaży pojawiło się trzynaście nowości. Na czternastej pozycji uplasował się zwycięzca tegorocznego konkursu Chopinowskiego, Bruce Liu, wraz z albumem Winner of the 18th International Fryderyk Chopin Piano Competition 2021. Pierwszą dwudziestkę otwiera płyta Andrzej Sikorowski – 50 lat śpiewania. Pięć pozycji niżej znajduje się Robert Plant wraz z Alison Krauss i materiałem Raise the roof. TOP 30 zamyka Maanam z albumem Maanam na dwudziestej ósmej pozycji.

Ostatnie dwie nowości na OLiS to kolejno: Eric Clapton The Lady in the Balcony: Lockdown Sessions (42. miejsce) oraz Exodus Persona Non Grata na czterdziestej trzeciej lokacie.

Taco Hemingway dominuje zestawienie

Mimo obecności w najnowszym zestawieniu OLiS takich nazwisk jak Sokół, Adele, Mata czy sanah, najczęściej na liście pojawia się Taco Hemingway. Trzy jego płyty uplasowały się na kolejnych miejscach z rzędu, tj. Umowa o dzieło na trzydziestej szóstej lokacie, Szprycer miejsce niżej oraz Marmur na 38. miejscu. Taco pojawia się w zestawieniu jeszcze raz na 44. miejscu wraz z Trójkątem Warszawskim.

Najnowsze zestawienie OLiS ponownie zaskakuje. Aż cztery pierwsze pozycje to nowości, w tym Adele i Sokół. Jak podaje oficjalna lista sprzedaży, wyniki wokalistki okazały się gorsze niż założyciela Prosto. Adele bez „jedynki” na OLiS W sieci opublikowano najnowsze zestawienie sprzedaży w okresie 19-25 listopada. Ostatnie listopadowe zestawienie obfitowało w kilkanaście nowości, w tym płyty Adele, […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz