fot. materiały promocyjne

Adele: ”Nie rzucajcie przedmiotami w artystów”. To zdarzyło się na Open’erze


05 lipca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Coraz więcej artystów mierzy się z nieodpowiedzialnym zachowaniem fanów, którzy rzucają w scenę przedmiotami. Adele postanowiła krytycznie odnieść się do „trendu”, który widoczny był nawet na tegorocznym Open’erze. Czym i kogo trafił fan na polskim festiwalu?

Adele mówi, że rzucanie telefonem na scenę jest złe

Dwa tygodnie temu Bebe Rexha trafiła do szpitala po incydencie, który miał miejsce podczas jej koncertu. Mężczyzna z publiki celowo rzucił w jej stronę telefonem, trafiając w głowę. Popowej artystce trzeba było założyć szwy. Podczas niedawnego występu Rexha powiedziała słuchaczom, że ma tylko dwie zasady na wieczór: nie rzucaj telefonem i baw się dobrze.

Adele postanowiła skomentować „trend” na swoim ostatnim koncercie – na krótko przed momentem, w którym strzela do fanów koszulkami z pistoletu na koszulki. „Czy zauważyliście, jak ludzie zapominają teraz o jeban** kulturze osobistej i rzucają jakimś gó**em na scenę?” – zapytała. „No dalej, rzucajcie we mnie czymś, a was zabiję” – kontynuowała prześmiewczo. Następnie zaznaczyła poważnie: „Przestańcie rzucać rzeczami w artystę!”.

Pewnie niektórzy z was zastanawiają się, dlaczego fani rzucają telefonami w artystów. Powód jest prosty – najczęściej liczą na to, że uzyskają unikalne nagranie, którym będą mogli pochwalić się w mediach społecznościowych albo chcą wręczyć coś swojemu idolowi. Idealnym dowodem na to jest ostatnia sytuacja z Open’era.

Lil Yachty podniósł telefon fanki

Raper Lil Yachty wystąpił na Open’erze (gdzie wielokrotnie wykonał utwór Poland) ostatniego dnia festiwalu. W mediach społecznościowych niedługo później pojawiło się nagranie fanki, która rzuciła na scenę swoim telefonem, a kilkadziesiąt sekund później Yachty podniósł go i uśmiechnął się do aparatu.

kadr z teledysku do utworu „Poland”

Choć filmik wygląda atrakcyjnie, wiele osób w komentarzach zauważyło, że takie zachowania mogą zachęcać innych do stwarzania niebezpieczeństw na koncertach. Jak tłumaczy się fanka? „W tym przypadku telefon był wrzucony ostrożnie na scenę, nie w artystę”. Cóż, nie zawsze łatwo ocenić odległość! Nie tylko Yachty mierzył się przed paroma dniami z podobną sytuacją. Podczas występu Club2020 na tegorocznym Open’erze Taco Hemingway podniósł rzucony na scenę… but.

@smacznekotlety Przepraszam za takie darcie się, ale myslalam, ze na mnie poleci ten but😭 #tacohemingway #taco #filipszcześniak #fifi #szcześniak #wonsacz #piwo #club2020 #malibubarbie #opener2023 #fyp #dc ♬ original sound – ༺♡༻

Parę miesięcy wcześniej, bo pod koniec 2022 roku, Harry Styles został uderzony cukierkiem w oko podczas występu w Los Angeles. Niedawno Pink na swojej trasie, z którą dotrze również do Polski, „otrzymała” od fanki woreczek, który okazał się prochami matki. Z kolei tuż przed Open’erem Lil Nas X przerwał koncert w Szwecji po tym, gdy na scenę ktoś rzucił swoją zabawkę erotyczną.

Coraz więcej artystów mierzy się z nieodpowiedzialnym zachowaniem fanów, którzy rzucają w scenę przedmiotami. Adele postanowiła krytycznie odnieść się do „trendu”, który widoczny był nawet na tegorocznym Open’erze. Czym i kogo trafił fan na polskim festiwalu? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →