fot. materiały promocyjne

Adele – album „30″ zagwarantował jej miejsce w Księdze Rekordów Guinnessa


15 marca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Adele jest triumfatorką ostatniego rozdania BRIT Awards oraz świeżo upieczoną zdobywczynią tytułu Rekordzistki Guinnessa, którym może się poszczycić w kilku różnych kategoriach.

Adele – wypisz, wymaluj diva muzyki pop

Jej długo oczekiwany powrót był wydarzeniem kulturalnym na ogromną skalę. Są artyści, którzy wypuszczają albumy co rok lub dwa, są tacy, którzy płyty wydają w większych (i bolących fanów) odstępach czasowych. Adele zdecydowanie zalicza się do tej drugiej grupy, ale kiedy już opublikuje swój materiał to okazuje się, że cierpliwość zdecydowanie popłaca. Artystka wykreowała nie tylko markę, ale po prostu siebie, ikonę. Inną może niż Rihanna, ale będącą uosobieniem i jakości, i klasy. W tym przypadku cztero-, pięcioletnie przerwy między krążkami naprawdę można wybaczyć.

Jej najnowszy album przyjął się bardzo dobrze, a świat czeka na międzynarodową trasę koncertową. Wydaje mi się, że artystka zapracowała sobie na miano jednej z tych gwiazd, które zwyczajnie należy zobaczyć. Nie ma drugiej takiej jak ona – współczesnej divy muzyki pop. Beyoncé, Lady Gaga, Dua Lipa – tak, one wszystkie są wielkimi artystkami, wszystkie wyznaczają trendy. Wszystkie mocno pchnęły muzykę pop w przód, ale jednocześnie reprezentują inny jej wymiar niż Adele.

Bądź na bieżąco: Sprawdź najnowsze newsy o Adele

Rekordzistka Guinnessa po raz czterdziesty szósty

Artysta ma na koncie aż czterdzieści sześć wpisów do Księgi Rekordów Guinnessa, przy czym w kilka obłowiła się dość niedawno. Znalazła tam miejsce zarówno za swoje zwycięstwo podczas BRIT Awards (podczas edycji 2022 trafiły do niej trzy statuetki, łącznie zdobyła ich dwanaście) oraz za piosenkę Easy On Me. Kolejnym świeżo potwierdzonym rekordem jest sprzedażowy sukces albumu 30, który nie tylko był najlepiej sprzedającą się płytą 2021 roku (premiera w listopadzie), ale również rozszedł się w 5 milionach egzemplarzy zaledwie 43 dni od premiery.

Wpis do Księgi Rekordów Guinnesa za komercyjny triumf 30 to szóste uhonorowanie Adele od czasów jej nowej ery.

Adele – I Drink Wine (Live at The BRIT Awards 2022)

Adele jest triumfatorką ostatniego rozdania BRIT Awards oraz świeżo upieczoną zdobywczynią tytułu Rekordzistki Guinnessa, którym może się poszczycić w kilku różnych kategoriach. Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza filmowa zmienia system oceniania Te rapowe duety rozbiłyby bank. Ale coś im przeszkodziło Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! Adele – wypisz, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →