5 koncertów, których nie możesz przegapić tej jesieni


29 października 2019

Podziel się newsem:

Jesienny kalendarz aż roi się od występów polskich i zagranicznych artystów, których nie można przegapić – sprawdźcie sami!

Zjawiskowa muza Davida Lyncha, zakochany w Polsce singer-songwriter, a może jeden z najważniejszych rodzimych towarów eksportowych? Sprawdźcie, na jakie koncerty warto się wybrać tej jesieni.

Low Roar

Low Roar powraca po Polski przy okazji każdej kolejnej płyty, ma tu przyjaciół, a wreszcie pisze piosenki jej poświęcone. Urodzony w Kalifornii Ryan Karazija, który na scenie przedstawia się jako Low Roar, wielokrotnie podkreślał, że Polska jest dla niego szczególnym miejscem. Zupełnie nie dziwi nas dlatego wiadomość, że to właśnie nad Wisłą artysta postanowił świętować premierę swojego czwartego długogrającego albumu.

Ross, materiał wyprodukowany przez trzykrotnego laureata nagrody Grammy, Andrew Schepsa (pracował także z Adele czy Red Hot Chilli Peppers), składa się z bodaj najbardziej wyrazistych piosenek w dorobku singer-songwritera. Brzmienie akustycznych instrumentów – niekiedy uzupełnione o minimalistyczne, elektroniczne aranżacje – rezonuje w premierowych utworach z dużą dawką szczerych emocji. Co tu dużo pisać: nie można chyba znaleźć lepszego lekarstwa na jesienną chandrę od występu Amerykanina. A okazje będą aż trzy!

Low Roar w Poznaniu

Kiedy: 7 listopada
Gdzie: Próżność
Bilety: 55-59 zł, kup na Biletomat.pl

Low Roar w Warszawie

Kiedy: 8 listopada
Gdzie: BARdzo Bardzo
Bilety: 59 zł, kup na Biletomat.pl

Low Roar w Krakowie

Kiedy: 9 listopada
Gdzie: Alchemia
Bilety: sold out

Low Roar na trzech koncertach w Polsce

R.O x Konoba

Belgijska formacja po świetnie przyjętym koncercie na Open’erze znów przyjeżdża oczarować Polaków swoją muzyką. Panowie w niespełna kilka lat stali się rewelacją europejskiego electropopu: ożywczego, przepełnionego płynącą ze wszystkich stron energią. Podróżując po całym świecie w ramach projektu 10, podczas którego nagrali eklektyczną, lawirującą wśród różnych stylów płytę, artyści nauczyli się, jak zaskakiwać, intrygować i bawić publiczność.

Na początku lipca w rozmowie dla portalu Rytmy.pl duet powiedział:

Muzyka sama w sobie jest uniwersalnym językiem. Nie ma znaczenia, skąd jesteśmy, wszyscy jakoś na nią reagujemy.

Tak otwartego, pozbawionego uprzedzeń podejścia najłatwiej doświadczyć na ich koncertach. Trudno nazwać je normalnymi występami: bliżej im raczej do ekstatycznych, jedynych w swoim rodzaju show.

R.O x Konoba w Sopocie

Kiedy: 29 października
Gdzie: Sfinks700
Bilety: 45 zł, kup na Biletomat.pl

R.O x Konoba w Warszawie

Kiedy: 30 października
Gdzie: Miłość Kredytowa 9
Bilety: 49 zł, kup na Biletomat.pl

R.O x Konoba we Wrocławiu

Kiedy: 5 listopada
Gdzie: Stary Klasztor
Bilety: 35 – 45 zł, kup na Biletomat.pl

R.O x Konoba w Poznaniu

Kiedy: 6 listopada
Gdzie: Próżność
Bilety: 35 – 45 zł, kup na Biletomat.pl

R.O x Konoba w Toruniu

Kiedy: 7 listopada
Gdzie: NRD
Bilety: 35 – 45 zł, kup na Biletomat.pl

Oprócz tego, 31 października duet wystąpi również jako support podczas wyprzedanego koncertu Bass Astral x Igo w łódzkiej Wytwórni.

ro x konoba koncerty

Chrysta Bell

Patrząc na życiorys Chrysty Bell, nie sposób stwierdzić, że to jedna z najbardziej wyrazistych postaci współczesnego dream popu. Zaczynała w zespole zainspirowanym filmografią Federico Felliniego, gdzie śpiewała w kilku językach. Dwadzieścia lat temu na jej eklektyczną muzykę natknął się słynny reżyser David Lynch, z którym już podczas pierwszego spotkania nagrała wspólny utwór.

Kiedy po raz pierwszy usłyszałem ją na żywo, pomyślałem, że jest kosmitką. Najpiękniejszą kosmitką, jaką dotąd widziałem. Oprócz tego, że świetnie występuje, ma niezwykłą zdolność do złapania odpowiedniego nastroju i wydobycia z niego pięknych melodii – opowiadał niegdyś o niej autor kultowego Twin Peaks.

Dziś amerykańska wokalistka nagrywa solowe, dopracowane płyty, w których senne podkłady wychodzą naprzeciw rozbudowanej sekcji rytmicznej. W jej twórczości melancholia i oniryzm leją się litrami. Zdecydowanie warto wybrać się 11 listopada do Pragi Centrum!

Chrysta Bell w Warszawie

Kiedy: 11 listopada
Gdzie: Praga Centrum
Bilety: 59 zł, kup na Biletomat.pl

Chrysta Bell w Warszawie

Lor

Zadebiutowały jeszcze jako licealistki, ale już wtedy odznaczały się nieprzeciętną wrażliwością i szczerością. Pochodzący z Krakowa kwartet Lor od samego początku imponował dojrzałością, jakiej często brakuje ich starszym kolegom po fachu. Dziewczyny szturmem wbiły się do czołówki rodzimego singer-songwritingu, występując zarówno w kameralnych klubach, jak i na scenach większych festiwali (Orange Warsaw Festival, Open’er).

W kwietniu premierę zaś miała ich długo wyczekana, debiutancka płyta Lowlight. Dopracowany materiał, który śmiało sadowi się gdzieś pomiędzy kameralnym popem a folkiem, to kolejny dowód na to, że warto mieć te artystki na oku. Koniecznie zaznaczcie którąś z poniższych dat w kalendarzu!

Lor we Wrocławiu

Kiedy: 20 listopada
Gdzie: Stary Klasztor
Bilety: 35-40 zł

Lor w Krakowie

Kiedy: 21 listopada
Gdzie: Alchemia
Bilety: 35 zł, kup na Biletomat.pl

Lor w Gdańsku

Kiedy: 28 listopada
Gdzie: Dizzly Grizzly
Bilety: 30 zł

lor trasa koncertowa

Trupa Trupa

Piszą o nich najważniejsze branżowe magazyny na czele z Pitchforkiem i Rolling Stone. Ich płyty ukazują się na całym świecie, koncertują od Stanów Zjednoczonych po Japonię, a niedawno wydali singiel w legendarnej wytwórni Sub Pop – tej samej, w której pierwsze kroki stawiała Nirvana, Soundgarden czy Beach House.

Trójmiejski kwartet Trupa Trupa, bo to o tej formacji mowa, jest jednym z najważniejszych towarów eksportowych rodzimej muzyki. W ich twórczości – różnorodnej, skrzącej od wolt gatunkowych i nieszablonowych, aranżacyjnych rozwiązań – odbijają się echa indie rocka, shoegaze’u, eksperymentalnego rocka i noise’u. A to nie wszystko, bo oprócz bogatej warstwy brzmieniowej formacja Grzegorza Kwiatkowskiego broni się przemyślanymi, nieoczywistymi tekstami. Zespół we wrześniu wydał nową, świetną płytę Of the Sun i to właśnie ją będziemy mogli już wkrótce usłyszeć na żywo.

Trupa Trupa w Warszawie

Kiedy: 6 listopada
Gdzie: Pogłos
Bilety: 35 – 45 zł, kup na Biletomat.pl

Trupa Trupa w Poznaniu

Kiedy: 7 listopada
Gdzie: Meskalina
Bilety: 35 – 45 zł, kup na Biletomat.pl

Trupa Trupa w Gdańsku

Kiedy: 8 listopada
Gdzie: Dizzly Grizzly
Bilety: 30 zł

Trupa Trupa w Wrocławiu

Kiedy: 9 listopada
Gdzie: DK Luksus
Bilety: 35 – 45 zł, kup na Biletomat.pl

Trupa Trupa w Krakowie

Kiedy: 10 listopada
Gdzie: Klub RE
Bilety: 35 – 45 zł, kup na Biletomat.pl

Trupa Trupa trasa koncertowa

Jesienny kalendarz aż roi się od występów polskich i zagranicznych artystów, których nie można przegapić – sprawdźcie sami! Zjawiskowa muza Davida Lyncha, zakochany w Polsce singer-songwriter, a może jeden z najważniejszych rodzimych towarów eksportowych? Sprawdźcie, na jakie koncerty warto się wybrać tej jesieni. Low Roar Low Roar powraca po Polski przy okazji każdej kolejnej płyty, […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku: